вівторок, 14 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Олександр Волков



Олександр Волков відомий мільйонам читачів своїми книгами про дівчинку Еллі та Смарагдове Місто. Але мало хто знає, що дитячі книги не були його єдиним літературним досягненням, а література не була основним родом діяльності.
Олександр Мелентьевіч Волков народився 14 липня 1891 в Усть-Каменогорську, в сім'ї відставного унтер-офіцера. Математичну освіту отримав у Томському учительському інституті, після закінчення якого в 1910 році працював учителем у селі Коливань, а потім в Усть-Каменогорську, в училищі, де починав свою освіту.
Сміливо можна сказати, що основним заняттям Волкова все його життя було пізнання. Він незмінно вчився краще всіх, самотужки навчився читати, освоював язики. Свої перші літературні твори, вірші і п'єси, він пише напередодні революції, але тоді він і не підозрює, що колись буде займатися літературою професійно.
Несподіваний поворот в його долі відбувся, коли вже будучи сорокарічним чоловіком, батьком двох синів, він переїжджає в Москву. Тоді він береться вивчати англійську мову і абсолютно випадково йому в руки потрапляє книга Баума "Чарівник країни Оз». Він хоче перевести її, але замість перекладу виходить нова книга, яка з благословення Самуїла Маршака розходиться величезними тиражами і відразу завойовує любов читачів.
Вирішивши всерйоз зайнятися літературою, Волков писав і серйозні, дорослі книжки «Бійці-невидимки», «Літаки на війні» , великі історичні романи «Зодчі» і «Поневіряння». У роки війни він створював патріотичні радіоп'єси, на його вірші створювалися пісні. Але його юні шанувальники знову і знову надсилали листи з проханням написати продовження. І в кінці кінців письменник здався.
Він написав ще п'ять книг про пригоди Еллі та її друзів. Останню з них, «Таємниця покинутого замку» — незадовго до смерті в 1975 році. Книга була опублікована в 1982 році, посмертно.
Сам письменник Олександр Мелентьевіч Волков помер 3 липня 1977 року в Москві.
А вже в дев'яностих у Волкова з'явилися продовжувачі його теми чарівника смарагдового міста — Юрій Кузнєцов («Смарагдовий дощ»), Сергій Сухінов (більше 17 книг про смарагдове місто) і Леонід Володимирський («Буратіно в смарагдовому місті»).

Немає коментарів:

Дописати коментар