суботу, 18 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Франческо Петрарка
Франческо Петрарка народився 20 липня 1304 в місті Ареццо (Італія).
Він був вихідцем з родини нотаріуса і повинен був продовжувати справу батька, але право мало займало його. До того ж після смерті батька Петрарка за заповітом отримав тільки рукопис Цицерона. Відсутність засобів до існування змусило його стати священником.
Оселившись в Авіньйоні і прийнявши духовний сан, Петрарка вперше зустрів свою кохану, Лауру, якій в наслідок присвячував свої знамениті сонети. Лаура була для нього об'єктом поклоніння і чистої платонічної любові. Незважаючи на те, що бачилися вони всього кілька разів і не були по-справжньому знайомі, Петрарка проніс це почуття через все життя. Навіть після того, як життя Лаури забрала епідемія чуми, Петрарка ще десять років оспівував її.
Лаурі Петрарка присвятив збірку своїх італійських віршів «Canzoniere». Книга поділяється на дві частини: «На життя мадонни Лаури" і "На смерть мадонни Лаури», написані відповідно до і після смерті коханої. Образ Лаури у ліриці Петрарки відрізняється від іншої подібного роду лірики (наприклад, сонетів Данте до Беатріче), тим, що героїня не перетворюється в безтілесний символ краси і досконалості. Будучи ідеалом в очах поета, образ Лаури залишається цілком реальним і відчутним. Книга «Canzoniere» витримала понад двісті перевидань ще до початку 17 століття.
Крім лірики на італійській мові, перу Петрарки належить і деяка кількість творів на латині. Це дві його автобіографії, одна з яких створена у формі діалогу поета з Августином Блаженним. У ній Петрарка протиставляє власний гуманістичний світогляд середньовічної схоластики і стверджує велич людини і його особливе місце в світі, створеному Богом.
Франческо Петрарка помер 19 липня 1374 в селі Арква неподалік від Падуї (Італія).

Немає коментарів:

Дописати коментар