вівторок, 28 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Олександр Дюма ( син )Олександр Дюма, син знаменитого письменника Олександра Дюма-батька, народився 28 липня 1824 в Парижі. Його мати була кравчинею. Батьки хлопчика не були в шлюбі, проте батько дав дитині своє прізвище і подбав про те, щоб той дістав добру освіту. Під впливом свого знаменитого батька Олександр захоплюється літературою. З 18-ти років він почав писати вірші, які друкувалися в періодичних виданнях.
У 1847 році був опублікований його перший віршований збірник «Гріхи юності». У наступні роки Дюма писав повісті й оповідання, такі як «Пригоди чотирьох жінок та папуги», «Доктор сервала» та інші.
У 1848 році вийшов у світ його знаменитий роман «Дама з камеліями», який приніс молодому письменнику великий успіх. У 1852 році Дюма створив однойменну п'єсу, яка згодом була поставлена в театрах всього світу. Роль Маргарити Готьє — головної героїні роману і п'єси — виконували найкращі актриси цього часу — С.Бернар, Е.Дузе, в Росії — Г.Н. Федотова, М.Г. Савіна. На сюжет «Дами з камеліями» була написана опера Дж.Верді «Травіата».
Наступні драми Дюма — «Діана де Лис» (1853), «Напівсвітло» (1855), «Любитель жінок» (1864), «Грошове питання» (1857) — принесли письменникові славу талановитого романіста. У творах «Незаконний син» (1858) і «Блудний батько» (1859) Дюма частково описав свої юнацькі переживання.
Дюма виступав також за рівноправність жінок і поблажливість до їх минулого в п'єсі «Поняття мадам Обре» (1867). З 1874 року він був членом Французької академії.
Помер Олександр Дюма-син у Парижі 27 листопада 1895 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар