четвер, 16 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Валентин Пікуль

Валентин Савич Пікуль народився 13 червня 1928 року в Ленінграді. Згодом родина переїжджає в Северодвинск. У 1941 році 13-річний хлопчик опиняється разом з матір'ю у Ленінграді, де їм доводиться пережити блокадному зиму.
У 1942 році вони були евакуйовані по «Дорозі Життя». Валентину дуже хотілося піти на фронт, де вже давно знаходився його батько, і він іде вчитися в школу юнг на Соловках. Під час війни його мати помирає, батько гине під Сталінградом.
У 1943 році юний Пікуль потрапляє на фронт як рульовий -сигнальник в екіпажі міноносця «Грозний». Там він і прослужив до кінця війни. Після війни Пікуль активно займався самоосвітою, тому що знань йому явно не вистачало. Вже тоді він вирішує зайнятися написанням книг.
Літературна діяльність давалася йому нелегко, але Пікуль був наполегливий. У 1953 році його перші оповідання були видані в альманасі «Молодий Ленінград». Незабаром виходить у світ його перший роман «Океанський патруль». Роман привернув до себе увагу громадськості, і Пікуль був прийнятий до Спілки Письменників. Він розповідав про боротьбу з німцями в Білому морі під час Другої світової війни.
Незабаром після цього він звернувся до більш ранніх етапів російської історії. Найбільш популярним стає цикл романів, присвячений періоду середини 18 — початку 19 століть. До нього увійшли романи «Пером і шпагою», «Слово і діло», «Фаворит».
Романи Пікуля нерідко піддавалися критиці за вільне поводження з історичним матеріалом. Проте це не заважало їм користуватися великою популярністю у читачів. Особливо критикували роман «Нечиста сила», присвячений Григорію Распутіну і його найближчому оточенню. Тим часом сам автор вважав цей роман одним з найвдаліших.
За 40 років літературної діяльності Валентин Пікуль створив близько 30 романів і повістей , деякі з них екранізовано. На його рахунку кілька літературних премій. І сьогодні його твори читають і перевидають.
В кінці свого життя письменник працював над великим романом «Барбаросса», який був присвячений подіям Другої світової війни. Однак він не встиг закінчити свою працю.
16 липня 1990 року в Ризі Валентин Пікуль помер.

Немає коментарів:

Дописати коментар