четвер, 9 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Олександр ГрінОлександр Грін (справжнє ім'я — Олександр Стефанович Гриневский) народився (11) 23 серпня 1880 року в Вятської губернії. Його батько, засланець поляк, завжди хотів, щоб син обрав якусь спокійну і престижну професію. Він знав про неабиякі таланти сина і сподівався, що з нього вийде інженер чи лікар, хоч би чиновник, на худий кінець — писар. Тільки б жив, як усі нормальні люди.
Але цим мріям не судилося збутися. Олександр Грін був з такою непокірною вдачею, що ні на який службі не затримувався довго.
Його перше оповідання «Заслуга рядового Пантелєєва» було арештовано в друкарні і повністю спалено, поки автор відбував покарання за революційну пропаганду і дезертирство. Будучи членом партії есерів, Олександр кочував з одного посилання в інше.
Псевдонім А.С. Грін вперше з'явився під оповіданням «Випадок» (1907). У 1908 році виходить перша збірка «Шапка-невидимка». Через псевдонім багато перших читачів його оповідань думали, що читають зарубіжного автора в перекладі.
«Червоні вітрила» — одна з найпопулярніших повістей Олександра Гріна. Через постійні конфлікти з владою Грін жив у Фінляндії аж до лютневої революції. Після повернення він був призваний в Червону Армію, де служив зв'язківцем. Там він важко занедужує на висипний тиф і повертається до Петербурга.
У період з 1920 по 1932 написані його кращі твори, у тому числі і знаменита повість «Червоні Вітрила».
У 1930 році Грін переїхав в Старий Крим. Там він працював над романами «Дорога в нікуди» і «Недотрога». Другий так і не був закінчений. А ще Грін часто ходив у гості до Максиміліана Волошина в Коктебель. Його маршрут відомий як «Стежка Гріна».
8 липня 1932 Олександр Грін помер у себе вдома в Старому Криму.

Немає коментарів:

Дописати коментар