суботу, 18 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Володимир МаяковськийВолодимир Володимирович Маяковський з'явився на світ 19 липня 1893 року в селі Багдаді в Грузії, в родині лісничого. У 1902 році Володимир почав навчатися в гімназії в Кутаїсі. У 1906 році, після смерті батька, сім'я переїздить до Москви. Там юний Маяковський вступив в п'яту гімназію, де познайомився зі студентами-більшовиками.
У 1908 році Володимир кидає гімназію і вступає в РСДРП, щоб зайнятися революційною боротьбою. Втім, згодом він з партії вийшов. Маяковський неодноразово піддавався арештам. У 1909 році в одиночній камері Бутирської в'язниці він починає писати вірші. Відтепер його метою стає створення соціалістичного мистецтва.
У 1911 році вступив в Московське училище живопису, скульптури і зодчества. Саме там він примикає до групи кубофутурист, що демонструють протест проти засад суспільства. Перший опублікований вірш «Ніч» з'явилося в 1912 році у футуристичній збірці «Ляпас суспільному смаку». За участь у літературних виступах футуристів молодий поет був виключений з училища в 1914 році.
У 1915 році він закінчує роботу над поемою «Хмара у штанях». Поема мала великий успіх. Маяковський, який прагнув продемонструвати свою відразу до початку 1-й світової війни, пише антивоєнну лірику: «Мама і убитий німцями вечір», «Я і Наполеон», поема «Війна і мир».
У 1923 році поет створює поему «Про це».
У 1925 році Маяковський зробив тривалу подорож за кордон. Він відвідав Гавану, Мехіко, США. Під час цієї поїздки він виступав з доповідями і читанням своїх віршів.
У наступні роки поет активно співпрацював з «Новинами», «Комсомольською правдою». Його твори з'являлися в журналах «Новий світ», «Молода гвардія», «Огонек». Крім цього Маяковський писав сатиричні п'єси — «Клоп» (1928), «Баня» (1929). П'єси були поставлені в театрі Мейєрхольдом.
За час своєї творчої діяльності поет написав також безліч прекрасних ліричних віршів, багато з яких були присвячені його коханій Лілі Брік.
14 квітня 1930 Володимир Маяковський покінчив із собою.

Немає коментарів:

Дописати коментар