вівторок, 7 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє калейдоскоп цікавих повідомлень «Світ цікавих фактів»


Цікаво знати, що 6 липня Конгрес США ухвалив назвати американську валюту «доларом»
Долар — національна валюта США
Після завоювання американцями незалежності користуватися англійськими фунтами і шилінгами для янкі стало поганим тоном. 6 липня 1785 за пропозицією Томаса Джефферсона Континентальний Конгрес Сполучених Штатів проголосив, що основною грошовою одиницею країни відтепер є долар. Таким чином, США стали першою державою, що прийняла слово «долар» в якості офіційної назви національної валюти.
У 1792 році був створений Філадельфійський монетний двір, де карбували перші американські долари. Зовнішній вигляд паперового долара постійно змінювався. Свій сучасний вигляд він отримав у 1928 році, коли для однодоларової та інших банкнот був прийнятий дизайн, запропонований російським емігрантом — художником і теософом Сергієм Макроновскім (Керіхом).
Він розташував на одній зі сторін доларової папірці елементи Великий друку — державної емблеми США, яка була розроблена за проектом секретаря Конгресу Томсона за участю фахівця з геральдики Бартона і заснована в червні 1782: орлана з оливковою гілкою з тринадцятьма оливками в правій лапі і пучком з тринадцяти стріл у лівій, а також зображення незавершеною трінадцатіступенчатой ??піраміди, над якою в світному трикутнику поміщений очей Провидіння.
Орлан і зараз широко використовується як офіційний логотип, а піраміду ви знайдете тільки на однодоларових папірцях, які складають 45% від загального обсягу надрукованих на сьогодні американських грошей.

Немає коментарів:

Дописати коментар