четвер, 23 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє калейдоскоп цікавих повідомлень «Світ цікавих фактів» Дельфін: цікаві факти


Дельфін — найрозумніше китоподібне, яке входить в десятку найбільш високорозвинених тварин планети. Дельфіни можуть врятувати потопаючу людину, можуть лікувати від різних хвороб за допомогою «спілкування». Довжина дельфіна — 2,3−3,6 м, вага дельфіна — 150−300 кг. Період виношування дитинчат — 10−18 місяців. Цікаві факти про дельфінів:
1. У водах світу мешкають близько 40 видів дельфінів. Більшість з них живуть в мілководних районах тропічних і помірних океанів, а п’ять видів живуть в річках.
2. Дельфіни — м’ясоїдні тварини. Риба, кальмари та ракоподібні включені в їх список їжі. 260-фунтовий дельфін з'їдає близько 33 фунтів риби в день.
3. Дельфіни дуже товариські, живуть в групах, які полюють і навіть грають разом. В одній зграї дельфінів може бути більше 1000 членів.
4. У дельфінів гострий зір як у воді, так і поза нею. Вони чують частоти, що в 10 разів перевищують слух дорослої людини. Їх почуття дотику також добре розвинене, але у них немає нюху.
5. Оскільки дельфіни є ссавцями, їм потрібно випливати на поверхню води, щоб дихати. На відміну від наземних ссавців, які дихають і їдять через рот, у дельфінів є окремі отвори для кожного завдання. Дельфіни їдять через рот і дихають через діри.
Кит: цікаві факти
Кити поєднують в собі зовнішні характеристики риби, при цьому у них є легкі, вони виношують і народжують дитинчат. Китоподібні, зокрема кити, мають найбільші розміри серед тварин: синій кит (блакитний кит) в дорослому стані досягає середньої довжини тіла 25 м (найбільші — до 33 м) і маси 90−120 т. Період вагітності синього кита — 11 місяців. Факти про китів:
1. Самці горбатих китів, знайдені у водах США, співають «пісні» в шлюбний період у водах поблизу Гавайських островів, в Карибському басейні і в інших місцях. Пісні можуть тривати до 20 хвилин і бути почутими за багато миль.
2. Синій кит — найбільша тварина, яка коли-небудь існувала. Він може вирости до більш 27 метрів в довжину і важити, як 24 слона — це понад 150 000 кг.
3. У китів білуги гнучкі шиї, що дозволяє їм рухати головами. Їх складний комунікаційний репертуар, що складається зі свистків, клацань і щебет, через що вони отримали прізвисько «морські канарки».
4. Сірі кити здійснюють одну з найдовших щорічних міграцій серед будь-яких ссавців: вони долають близько 16 000 км в обидва кінці.
5. Серце синього кита — найбільше в світі, його вага становить близько тонни
Захист китів і дельфінів
Китобійний промисел — не єдина загроза для цих тварин. Іншим важливим фактором зникнення китів, дельфінів та інших морських ссавців є те, що вони потрапляють в дельфінарії, акваріуми і цирки.

Немає коментарів:

Дописати коментар