пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Бернард Шоу
Джордж Бернард Шоу народився 26 липня 1856 року в Дубліні (Ірландія). З дитинства багато читав, був зачарований книгами Ч. Диккенса, У. Шекспіра, Д.Беньяна, Біблією, арабськими казками «Тисяча і одна ніч».
Шоу вже у молодості вирішив стати письменником, однак його рукописи спочатку не знаходили видавця. Письменник займався самоосвітою, відвідуючи читальний зал Британського музею. Згодом Шоу працював позаштатним кореспондентом, а також музичним критиком.
Бернард Шоу писав п'єси, рецензії, виступав як вуличний оратор. У 1889 році він випустив збірку своїх п'єс «П'єси приємні і неприємні», до складу якого увійшли «Кандіда», «Обранець долі», «Будинок вдівця», «Серцеїд» ... Одна з цих п'єс, «Професія місіс Уоррен», була поставлена у 1902 році, але незабаром виявилася заборонена цензурою. Лише поставлений в Америці Р.Мансфілдом «Учень диявола» мав успіх у публіки.
У 1899 році Шоу написав п'єси «Цезар і Клеопатра» і «Звернення капітана Брасбаунда». У 1904 році лондонський театр «Корт» прийняв до постановки декілька п'єс Шоу — «Поживемо — побачимо», «Інший острів Джона Булл», «Людина і надлюдина», «Майор Барбара», «Лікар перед дилемою», постановки яких пройшли з великим успіхом і принесли Бернарду Шоу славу талановитого драматурга.
Під час Першої світової війни Шоу закінчив п'єсу «Будинок, де розбиваються серця» (1921). А в 1924 році заслужив світове визнання драмою «Свята Іоанна».
У 1925 році Шоу була присуджена Нобелівська премія з літератури, проте письменник відмовився від її отримання. Він багато подорожував — відвідав США, СРСР, Південну Африку, Індію, Нову Зеландію. У віці дев'яноста двох років він написав свою останню п'єсу «Мільярди Байанта» (1949).
Помер Бернард Шоу в Ейот-Сент-Лоренс 2 листопада 1950 .

Немає коментарів:

Дописати коментар