четвер, 30 липня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Емілі БронтеЕмілі Джейн Бронте народилася 30 липня 1818 року у Торнтоні, графство Йоркшир. Деякий час вчилася в добродійній школі в Коуен-Брідж. Пізніше, в 1835 році, кілька місяців Емілі провчилася в Роухедскій школі.
У 1837 році Бронте служить гувернанткою в передмісті Галіфаксу Лоу-Хіллі, а в 1842 році їде в Брюссель для продовження освіти. Весь цей час Емілі Бронте не припиняла записувати свої думки, розповіді і вірші. У неї накопичилося багато поем і віршів, які вона мріяла надрукувати.
У 1846 році виходить її перша збірка «Вірші Керрер, Елліса та Ектон Белл». Вірші Емілі отримують досить високу оцінку критики. Перед Емілі відкрилися двері «у світ».
У наступному році був опублікований її роман «Буремний перевал». Саме він згодом приніс їй славу. За життя Емілі цей роман залишився практично непоміченим.
Вона померла 19 грудня 1848 року. І тільки після її смерті, коли сестра поетеси Шарлотта здійснила друге його видання, «Грозовий перевал» був зустрінутий хором похвал як істинний шедевр. У ньому Емілі не тільки шокувала читачів жорстокими і жахливими подробицями, але й змусила задуматися, стати мудрішими і сильними.

Немає коментарів:

Дописати коментар