четвер, 25 червня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє хвилинку цікавих повідомлень «Джордж Орвелл».

Джордж Орвелл (справжнє ім'я — Ерік Артур Блер) народився 25 червня 1903 року в Індії, в сім'ї англійського колоніального чиновника. Його батько працював в індійському митному управлінні та був вихідцем з аристократичного збіднілого роду.
У 1921 році Ерік Блер закінчив Ітонський коледж. Серед улюблених письменників були Редьярд Кіплінг, Чарльз Діккенс, Уїльям Теккерей, Герберт Уеллс, улюбленим героєм був Робін Гуд.
У 1922 році майбутній письменник найнявся в королівську поліцію і відбув до Бірми, де служив до 1927 року.
Про кар'єру письменника він почав мріяти ще в шість років. Вже в 11 років в одній із газет Орвелл опублікував патріотичний вірш, а в 1923 році з'явилися його перші «дорослі» публікації. У 1927 році Джордж Орвелл подав у відставку і виїхав до Європи, остаточно вирішивши стати письменником.
Намагаючись заробити на життя, працював посудомийником в паризькому готелі, складальником хмелю в Кенті, помічником букініста, вчителем. Враження цих років були передані в книзі «Собаче життя в Парижі і Лондоні», що вийшла в 1933 році, тоді ж з'явився псевдонім «Джордж Орвелл», тому що молодий письменник не хотів, щоб його батьки дізналися про тих життєвих перепетії, які відчував їх син, коли мешкав у нічліжках і нетрях Парижа і Лондона.
Після початку громадянської війни в Іспанії, Орвелл відправився до Барселони в якості кореспондента одного з лондонських тижневиків. Воював, був важко поранений фашистським снайпером. У 1937 році став прихильником антикомунізму і буржуазно-ліберального реформізму.
Після початку Другої світової війни Джордж Орвелл просився на фронт, але через поранення і підозри на туберкульоз отримав відмову. У листопаді 1943 — лютому 1944 року він пише саме незвичайне для себе твір — казку «Скотний двір». Сатира була настільки відвертим натяком на Сталіна, що казку відмовлялися друкувати і в Англії, і в Америці; опублікована вона була лише в 1945 році.
У 1945 році він почав роботу над романом «1984», який став однією з найбільш знаменитих антиутопій 20 століття про ймовірне розвитку світового співтовариства в тоталітарному напрямку. Саме з роману «1984» вперше стали відомими і використовуваними такі поняття як «мислепреступленіе», «новояз» і «дворушництво». У червні 1949 року роман «1984» був опублікований в Англії та Америці, а через півроку, 21 січня 1950 року, Джордж Орвелл помер від туберкульозу.
Роман «1984» був переведений на 62 мови, а 1984 був названий ЮНЕСКО роком Джорджа Орвелла.

Немає коментарів:

Дописати коментар