вівторок, 30 червня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє калейдоскоп цікавих повідомлень «Світ цікавих фактів»


Цікаво знати, що 30 червня відкрито найзнаменитіший лондонський міст — Тауер бридж
Тауер бридж в Лондоні
У другій половині 19 століття за збільшеного автомобільного та пішохідного руху в районі порту в Іст-Енд постало питання про будівництво нової переправи східніше «Лондонських моста».
У 1876 році був створений комітет для вирішення цієї проблеми, який організував конкурс на найкращий проект майбутнього моста. У 1884 році був оголошений переможець і прийнято рішення про будівництво моста, запропонованого інженером Горас Джонсом. Після його смерті в 1887 році будівництво очолив Джон Вольф-Беррі.
Будівельні роботи почалися 21 червня 1886 року і тривали впродовж 8 років. На будівництво мосту було витрачено понад один мільйон фунтів.
30 червня 1894 міст був урочисто відкритий Принцом Уельським Едуардом і його дружиною принцесою Олександрою.
Тауер бридж виконує важливу функцію: в нормальному режимі по ньому їде нескінченний потік машин. У певні години міст розсувається, щоб пропустити велике судно. 60-метрові цегляні підвалини мосту імітують форму готичних веж. Крім проїжджої частини, на мосту влаштовано перехід для пішоходів, службовець для зв'язку між берегами при розведеному нижньому прольоті і обслуговується сходами і ліфтами всередині веж.
Тауер бридж вже більше ста років є візитною карткою британської столиці. Англійці ласкаво називають його «сталевим кістяком в кам'яній сорочці». З веж мосту відкривається чудовий вид на місто, а на його тлі люблять фотографуватися туристи з усього світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар