вівторок, 23 червня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє дайджест – знайомство «Еріх Марія Ремарк»

Еріх Марія Ремарк — мабуть, найвідоміший і читаний німецький письменник 20 століття — народився 22 червня 1898 року в німецькому місті Оснабрюк в робочій католицькій родині.
У 1916 році Ремарка призвали в армію, і він був направлений на Західний фронт. В одному з боїв влітку 1917 року Еріх Марія Ремарк одержав поранення в ногу, руку і шию і до кінця війни перебував у військовому шпиталі.
У жовтні 1925 року він взяв у дружини колишню танцівницю Ільзу Ютту Замбоні. Саме з подружжя Ремарк писав своїх героїнь у деяких романах, в тому числі Патріцію Хольман у відомому романі «Три товариші». Разом вони прожили 4 роки, після чого їх шлюб розпався.
Однак, для того щоб їй допомогти покинути Німеччину в 1938 році Ремарк ще раз на ній одружився. Офіційно їх шлюб був розірваний тільки в 1957 році, при цьому Еріх Марія до кінця своїх днів виплачував колишній дружині грошову допомогу і після смерті заповідав їй 50 тисяч доларів.
У 1933 році нацисти спалили всі твори Еріха Марії Ремарка , заборонивши читати його книги, посилаючись, нібито, на те, що він має єврейське походження і його справжнє прізвище — Крамер («Ремарк», написане навпаки). Гоніння змусили Еріха емігрувати до США, де він у 1947 році отримав громадянство.
У 1937 році у нього був бурхливий і стрімкий роман зі знаменитою актрисою Марлен Дітріх, проте ці відносини принесли більше мук, чим щастя. Вважається, що прообразом героїні роману «Тріумфальна арка» є саме Марлен Дітріх.
Письменник є автором таких відомих романів як «Життя у позику», «Іскра життя», «На західному фронті без змін», «Час жити і час помирати», «Ніч у Лісабоні».
Еріх Марія Ремарк помер 25 вересня 1970 року в Локарно в Швейцарії.

Немає коментарів:

Дописати коментар