вівторок, 9 червня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей презентує віртуальну екомандрівку "Прогулянка парками Черкащини".Корсунь-Шевченківський ландшафтний парк
Корсунь-Шевченківський парк - пам`ятка садово-паркового мистецтва.
Він був закладений в 1782 році за наказом князя Станіслава Понятовського в стилі англійських ландшафтних парків на кількох островах річки Рось. Чітка композиція у парку відсутній: безліч алей, які переплітаються один з одним, відкривають відвідувачам нові краєвиди. Цей парк відрізняється від безлічі інших парків України, адже створила його сама природа, а не люди. З 1787 по 1789 велася активна забудова парку, тут з`явилися альтанки для відпочинку, лавки і альтанки, давньогрецький храм, тріумфальна арка, єгипетський храм і висічений у скелі грот.
У парку був розташований зоопарк, в павільйонах тримали павичів і фазанів. Аж до початку 20 століття Корсунь-Шевченківський сад був одним з кращих парків України. Після революції, починаючи з 1918 року, парк став занепадати.
У радянський час він був названий «Парком імені Леніна». У 80-х роках 20 століття було прийнято рішення про проведення масштабної реконструкції в парку, територію облагородили, відкрили кілька скульптур: композицію «Ян і Наталка», стелу за мотивами творів Тараса Шевченка, побудували міст і встановили альтанки.
Зараз у парку росте близько 300 видів рослин, є серед них і рідкісні види. Одне з найбільш унікальних місць в парку - це каштан, під яким любив відпочивати Тарас Шевченко, тепер під цим каштаном кожен турист може уявити, про що мріяв поет, спостерігаючи за прекрасною природою Корсунь-Шевченківського саду.
На території парку є 6 мостів, зони відпочинку. Корсунь-Шевченківський ландшафтний парк є частиною Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника і відкритий для відвідувачів.
Заказник «Білосніжний», Мельники
Ботанічний заказник «Білосніжний» у Мельниках – місце, де, як вважали, росте підсніжник білосніжний. Однак ботаніки Черкаського національного університету встановили, що це підсніжник складчастий, для якого звичним місцем зростання є Крим.
Заказник створено з метою охорони рідкісних рослини, зокрема цього виду первоцвіту, а також тюльпана дібровного і цибулі ведмежої. Що являє собою заказник Заповідник розташувався у Холодному Яру – місцевості, де була головна база гайдамаків у 18 столітті. На цій території створено декілька природних об’єктів місцевого значення, що охороняються, серед яких і заказник «Білосніжний».
Креселецького лісництва. У заказнику росте унікальний вид первоцвіту – підсніжник складчастий. З початку заснування 2000 року, за ініціативи працівників Національного культурного заповідника «Чигирин», рослину охороняють у період квітування. Окрім підсніжника, серед насаджень липи, дуба, грабу та клена є й інші рослини: медунка темна; ряст порожнистий; осока волосиста; проліска дволиста та інші рудеральні види.

Немає коментарів:

Дописати коментар