У червні 1894 року в Парижі відбувся Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн.
23 червня свою доповідь представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх з розробленими ним організаційними основами Олімпійських ігор.
Конгрес схвалив пропозицію барона П'єра де Кубертена відродити традицію давньогрецьких олімпіад з тим, щоб раз на чотири роки проводити «змагальні ігри із запрошенням до участі в оних всіх народів».
Саме тоді був створений Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Посаду Генерального секретаря МОК зайняв П'єр де Кубертен. Конгрес прийняв рішення про проведення Ігор I Олімпіади в 1896 році в Греції.
П'єр де Кубертен — засновник сучасних Олімпійських ігр.
В 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем (International Olympic Day).
В 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем (International Olympic Day).
На першій Олімпіаді 311 атлетів з 13 країн розіграли медалі у 9 видах спорту. В Олімпійських іграх 2004 року в Греції взяли участь близько 15 з половиною тисяч спортсменів і офіційних осіб більш ніж з 200 країн світу. Медалі розігрувалися вже в 28 видах спорту.
В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу.
Всі самі імениті спортсмени вважають свою кар'єру, якою б успішною вона не була, неповноцінною без Олімпійської медалі. І, без сумніву, олімпійські чемпіони — гордість кожної країни.
Немає коментарів:
Дописати коментар