пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Рей Бредбері


Рей Дуглас Бредбері народився 22 серпня 1920 року в місті Уокіган, штат Іллінойс, США. Повне ім'я — Раймонд Дуглас Бредбері (друге ім'я на честь знаменитого актора Дугласа Фербенкса). Батько — нащадок англійців-першопоселенців. Мати — шведка за походженням.
У 1934 році родина Бредбері перебирається в Лос-Анджелес. Дитинство і юнацтво письменника пройшли у часи Великої депресії, коштів на університетську освіту у нього не було, тим не менш, прийнявши чи не в 12 років рішення стати письменником, Рей із завидною завзятістю йому слідував, ніколи не замислюючись про інші професії.
Будучи молодим, він продавав газети, потім кілька років жив за рахунок дружини, поки в 1950 році, нарешті, не було опубліковано перший його великий твір — «Марсіанські хроніки». Потім (в перших номерах журналу «Playboy») — повість «451 градус за Фаренгейтом». Ці твори принесли йому всесвітню славу.
Рея Бредбері часто називають метром фантастики, одним з кращих письменників-фантастів і основоположником багатьох традицій жанру. Фактично ж Бредбері не був фантастом, оскільки його творчість слід віднести до «великої», позажанрової літератури, та й істинно фантастичних творів у нього лише мала частка. Тим не менш, Бредбері був володарем декількох нагород у галузі фантастики крім безлічі загальнолітературних премій.
Розповіді ж складають найбільшу за обсягом частину творчості Бредбері. У них же укладено, мабуть, все те, за що Бредбері люблять, цінують і визнають метром літератури. Не применшуючи значення великих, «серйозних» творів, повістей і романів, варто визнати, що саме в цій формі літературної творчості письменник досяг верху майстерності.
Помер знаменитий письменник Рей Бредбері 5 Червень 2012 року в Лос-Анджелесі (США).
Цікаві факти:
• Бредбері не користувався комп'ютером і свої тексти друкував на старій друкарській машинці. Втім, коли у 2011 році видавництво Сімон&Шустер (англ. Simon&Schuster) висловило намір видати 451° за Фаренгейтом в електронній формі, Бредбері дав згоду на це – хоча й після деякого опору;
• На відміну від багатьох мешканців Сполучених Штатів Бредбері не водив автомобіль. Про себе іронічно казав з цього приводу, що сучасні технічні досягнення викликали у нього паніку;
• У останні роки життя – після перенесеної хвороби – був прикутий до інвалідного візка;
• Онук Рея став актором, чим фантаст дуже пишався. Він жартома казав, що той проживає життя Рея, роблячи те, чого сам письменник не встиг

Немає коментарів:

Дописати коментар