вівторок, 11 серпня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє до Дня Незалежності України книжковий зорепад «Ми читаємо про Україну»


Дитячі книжки, присвячені Україні, її містам, різним аспектам української історії та культури.
Через Інтернет, смартфони та різноманітні ґаджети сучасних дітлахів дуже важко змотивувати до читання.
На щастя, існують книги перед якими не встоїть практично жодна дитина, особливо, якщо вони про рідну Україну.
«Дітям про Львів», Дарія Іваницька, Видавництво «Апріорі», Львів
Ця книжка – чудовий подарунок для школярів. Вона у досить цікавій манері розповідає історію славетного Міста Лева. В ній немає зайвого пафосу, замість цього – мудрі старовинні легенди та справжні історичні факти, що частіше цікавіші за будь-які казки. Мандрівка починається з Високого Замку і закінчується найстарішими парками Львову. Львів’янам, певно, буде цікаво дізнатися щось нове про рідне місто, а для туристів немає більшої радості, ніж впізнавання тих дивовижних місць, про які вони вже читали. Тож, книга стане в пригоді усім. У нас є певні питання щодо її ілюстрацій (все ж таки фото могли бути більш «казковими», а дизайн трохи більш сучасним), але написана вона й справді дуже цікаво.
«Про Київ для дітей та батьків», Михайло Кальницький, Видавництво «Варто»
Михайло Кальницький – чудовий журналіст та відомий дослідник історії Києва. Йому вдалося у досить доступній формі розповісти про різні аспекти життя великого міста, в якому сучасність так міцно переплетена з давниною. Розповідь ведеться від імені батька, який вирішив провести для дітей екскурсію містом. До речі, книга буде цікава не лише дітям, але й батькам. Ця книга – чудова мотивація й самим вирушити на сімейну прогулянку Києвом. І якщо у дітей виникнуть питання «Хто жив у Маріїнському палаці» або ж «Коли була збудована Андріївська церква», ви точно будете знати, що відповісти. До речі, малюнки Олени Малакової – просто чудові.
«Абетка України», Надія Дичка, Видавництво «Смолоскип», Київ
А якщо замінити звичні «Арбуз», «Бегемот», «Вовк» на топоніми та з самого дитинства розпочати розповідь про міста рідної країни? Нам здається, що ідея такої абетки досить непогана. Особливо, якщо звернути увагу на те, що для кожної літери та для кожного міста пропонується невеликий віршик, який легко запам’ятають навіть наймолодші діти.

Немає коментарів:

Дописати коментар