середа, 25 листопада 2020 р.

Всеукраїнська акція «Запали свічку пам'яті». Черкаська центральна міська бібліотека для дітей до Дня пам’яті жертв голодоморів запрошує долучитися до акції «Запали свічку пам’яті»Я зітхну... Запалю обгорілу свічу.
Помічаю: не замки — твердині, не храми
— Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях З далини,
аж немов з кам'яної гори Надійшли.
Придивляюсь: «Вкраїна, двадцяте століття»
І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три».
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.
Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу..
Свічка пам'яті – ще один символ до Дня пам'яті жертв Голодомору.
Свічка пам'яті за жертвами Голодомору запалюється в означений час в четверту суботу листопада й супроводжується хвилиною мовчання. Всесвітня акція «Запали свічку пам'яті» єднає всіх людей світу в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу.
Поминальні акції в День пам'яті жертв Голодомору відбуваються біля пам'ятних знаків, на площах, у церквах по цілому світі. Опісля всіх бажаючих заохочують запалити Свічку пам'яті у домашньому вікні.

Немає коментарів:

Дописати коментар