середу, 11 листопада 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє літературний портрет «Федір Достоєвський» «Краса врятує світ».

Федір Михайлович Достоєвський народився 11 листопада 1821 року у Москві у багатодітній сім'ї військового медика. У 15 років після смерті матері з братом Михайлом змушений переїхати до Санкт-Петербурга.
Після завершення освіти у пансіоні, Федір вступає у Інженерне училище. У період його навчання кріпаки вбивають батька Достоєвського. Згодом він відмовляється від спадкових прав на цей маєток. У 1843 році вступає на службу в корпус при Санкт-Петербурзькій інженерній команді.
У цей період письменник перекладає російською мовою Бальзака і пише свій перший роман «Бідні люди» , який відразу ж звертає на себе увагу критиків і публіки.
У 1849 році Достоєвського засуджують до смертної кари у справі Петрашевского. Однак кара в останній момент була замінена каторгою. Ці враження лягли в основу одного з монологів князя Мишкіна, знаменитого роману «Ідіот».
Каторгу Достоєвський відбував в Омську і через чотири роки відправився служити рядовим в Семипалатинську фортецю. Тут він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Марією Дмитрівною Ісаєвою.
Через два роки після одруження пара повернулася в Петербург. Федір разом з братом заснував журнал «Час», який був заборонений через три роки. У 1860-і роки Достоєвський написав твори «Записки з мертвого дому», «Принижені і ображені», «Зимові нотатки про літні враження».
Схильність до азартних ігор незабаром розоряє письменника, а в 1864 році вмирають відразу і дружина, і брат. Своє знамените «Злочин і кара» Достоєвський створює саме у цей важкий період.
Письменникові загрожувала боргова в'язниця, тому влітку 1866 року йому довелося укласти кабальний договір з видавцем Федором Стелловским про продаж того прав на публікацію повного тритомного зібрання своїх творів і нового роману «Гравець», який було потрібно написати у вельми обмежені терміни. Щоб укластися в обмежений видавцем термін, письменник бере на допомогу стенографістку Ганну Григорівну Сниткину, яка пізніше стає його другою дружиною.
З 1872 року Достоєвський жив у місті Стара Русса. Тут він написав свої безсмертні твори «Біси», «Брати Карамазови» та інші. Багато з його творінь у наші дні були екранізовані.
Федір Михайлович Достоєвський помер 9 лютого 1881 року в Санкт-Петербурзі.

Немає коментарів:

Дописати коментар