пʼятниця, 9 червня 2023 р.

#БібліоЛіто #День_друзів

«Дружба нас єднає»

Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним.
Дружба – це стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, поглядів, життєвих цілей.
Про дружбу написано тисячі сторінок, сотні віршів, поем, романів. Говорять, що дружба потрібна людині тільки трішки менше, ніж їжа та повітря. «Дружба – найцінніший скарб», – це не просто слова, це народна мудрість. Без друзів у наш час важко жити на світі. А чи знаєте ви, що означало «мати справжнього друга» в давні часи? Споконвіку дружба вважалась великою цінністю. У скіфів вона скріплювалась кров’ю. В епоху Середньовіччя дружба була втіленням вірності, шляхетності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище за родину. Дружба ушляхетнювала життя. Вона надзвичайно високо шанувалася в українській культурі. Оспівувалася дружба в багатьох творах української літературі, про неї писали Леся Українка, Григір Тютюнник, Іван Франко.
Дружба починається з чуйності до іншого, вміння поставити себе на місце друга, намагатися бути потрібним йому. Друг завжди тебе виручить у скрутну хвилину.
Книжки про дружбу:
- Бердт В. Мій друг Юрко Циркуль
- Кертин Дж. Моя подруга Еліс
- Кертин Дж. Никогда не слушайте Єлис
- Кертин Дж. Добро пожаловать во Францию, Єлис
- Кокотюха А. Таємниця козацького скарбу
- Кокотюха А. Мисливці за привидами
- Космовська Б. Буба
- Мацко І. Кава по-дорослому
- Мензатюк З. Як я руйнувала імперію
- Нестайко В. Тореадори з Васюківки
- Паар М. Тоня Гліммердал
- Пекарська М.-К. Клас пані Чайки
- Рибалко М. Марічка і Червоний король
- Твен М. Пригоди Тома Сойєра

Немає коментарів:

Дописати коментар