понеділок, 28 серпня 2023 р.

#Народознавча_світлиця

Серпень, найбагатший та найщедрий місяць літа підходить до свого завершення. Проте в лісах, полях та в домашніх садибах все ще багато плодів. Збір врожаю продовжується, а разом з ним активізується заготівля, переробка та підготовка для зберігання зерна, фруктів, овочів, грибів тощо. Ще кельти та слов’яни, що населяли наші землі багато століть тому, в кінці серпня відзначали свято жнив, яке було чи не найосновнішим в їхньому календарі.

Багато давніх традицій збереглося і до наших днів. І це не дивно, адже ми так само продовжуємо збирати врожай у серпні, тому завжди є привід подякувати нашій Матінці-Землі за її щедрі дари.

Свято Жнив відзначається в останню неділю серпня.В серпні закінчуються жнива ярих посівів, ячменю, пшениці та інших зернових, що були посіяні навесні. Ця подія була завжди знаковою для землеробів та гучно відзначалася нашими пращурамиТрадиційно в цей день проводяться концерти та фестивалі, які знаменують собою завершення збору врожаю. Люди, особливо селяни, веселяться, адже важкій праці, що пов’язана з вирощуванням та збором врожаю, на цей рік підійшов кінець.

Також кожна людина висловлює подяку Богу та природі за те, що її праця збагатилася та примножилася.

Немає коментарів:

Дописати коментар