четвер, 10 серпня 2023 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє до Дня Незалежності України книжковий зорепад «Ми читаємо про Україну»

Дитячі книжки, присвячені Україні, її містам, різним аспектам української історії та культури.

Через Інтернет, смартфони та різноманітні ґаджети сучасних дітлахів дуже важко змотивувати до читання.
На щастя, існують книги перед якими не встоїть практично жодна дитина, особливо, якщо вони про рідну Україну.
«Це наше і це твоє», Іванна Найда
«Це наше і це твоє» — це яскраві об’ємні картинки, які розповідають про цікаві факти про нашу країну: географічні особливості, визначні досягнення, оригінальні винаходи… Намалювали книжку прекрасний ілюстратор Олександр Осипенко і відомий художник і арт-директор каналу ПЛЮСПЛЮС Едуард Катихін. Це трохи більше, нуж книга – це цікава розвага, що захопить навіть найменших дітей віком до 2 років. Крім того, проект «Це наше і це твоє» об’єднує серію пізнавально-розважальних мультфільмів, які можна подивитися на спеціальному Youtube-каналі.
«Прислів’я українські», Ілюстрації: Анастасія Стефурак, Видавництво Старого Лева
Книжка-картинка «Українські прислів’я» ілюстраторки Анастасії Стефурак — це більше, ніж добірка відомих українських народних прислів’їв. Художниця пропонує читачам свою креативну, якісну і вдалу інтерпретацію традиції. Ілюстрації цієї книжки створюють атмосферу, де традиційні, навіть дещо архаїчні вислови набувають сучасного звучання. Недарма цю книжку називають «міркуванням-в-малюванні». Малюнки в ній – це різні варіанти прочитання змісту усталених виразів, це захопливі, неймовірно красиві історії, над якими треба замилюватися, за мотивами яких хочеться створювання великі оповідання, перетворюючи прислів’я на окремі світи.
«Дитячий Кобзар», Тарас Шевченко, Видавництво Старого Лева
Дитячий кобзар – це трохи більше, ніж просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка. Це художнє видання з чудовими ілюстраціями Марини Михайлошиної. Вони не просто привертаюсь увагу дітей, вони теж розповідають історії. І якимось неймовірним чином і «садок вишневим коло хати», і поля, і зелені лани виглядаюсь напрочуд справжніми. Тут немає пафосу, є уважна ніжність та велика любов до рідної землі, до чудових віршів Кобзаря – надзвичайного поета та надзвичайної людини, а не примарної постаті на портретах, що висять у кабінетах української літератури.
«Таємниці львівських левів», Брати Радковці, Видавництво Старого Лева
«Таємниці львівських левів» – книжка авторських легенд-казок відомих у Львові гідів – братів Івана і Петра Радковців. Ви та ваші діти довідаєтеся, чому годинники на вежах і ратуші у Львові показують різний час, як двоє братів шукали на дні львівських ставків скарб свого батька, що сталося зі скупим Мартином, де можна знайти легендарний меч майстра Шварна та чому розсипалися в порох книжки друкаря Олексія.

Немає коментарів:

Дописати коментар