понеділок, 22 травня 2023 р.

#Екологічне_виховання

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.
Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.
Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.
Екологічна цінність видового різноманіття є передумовою для виживання і стійкого функціонування екосистем. Біологічні види забезпечують процеси утворення ґрунту. Завдяки накопиченню і перенесенню основних поживних речовин забезпечується родючість ґрунту. Екосистеми асимілюють відходи, поглинають і руйнують забруднюючі речовини. Вони очищають воду і стабілізують гідрологічний режим, затримуючи ґрунтові води. Екосистеми сприяють збереженню якості атмосфери, підтримуючи необхідний рівень кисню за допомогою фотосинтезу.
Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.
Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість дітей, що проходить найбільш ефективно, якщо процес екологічного виховання враховує вікові та психологічні особливості дітей та процеси формування екологічної свідомості.
В цьому напрямку і працюють бібліотекарі Черкаська центральна міська бібліотека для дітей, які у 2023 році провели цикл заходів:
- Екологічні читання «Будь природі другом».
- Бібліотечні замальовки «Чарівний світ навколо нас».
- Екологічна акція «Уквітчаємо міста і села».
- Екологічний набат «Заощаджуй ресурси вдома!».
- Кєт шоу «Пухнасті, хвостасті, горді».
- Екологічний барометр «Чиста планета» ( До Всесвітнього Дня Землі)
- Відео – огляд «Крапелька життя».
- Інформ – пізнавальна година «Птахи – це таємниці і красота» ( До Міжнародного Дня птахів)
Нехай всі заходи що проходять для збереження нашої природи, стануть частиною стилю життя і світ зміниться на краще.

Немає коментарів:

Дописати коментар