понеділок, 21 вересня 2020 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Калейдоскоп цікавих повідомлень».

 
Цікаво знати, що 21 вересня вийшла повість Толкіна «Хоббіт, або Туди і Звідти».
Книга Толкіна «Хоббіт, або Туди і Звідти» стала своєрідним прологом до трилогії «Володар перснів».
21 вересня 1937 року в світ вийшла повість англійського письменника, лінгвіста і перекладача Джона Рональда Рейела Толкіна «Хоббіт , або Туди і Звідти». Ця книга стала своєрідним прологом до епопеї про Кільце Всевладдя, втіленої Толкіном надалі.

Саме казковій повісті «Хоббіт, або Туди і Звідти», Толкін зобов'язаний входженням у літературу. Спочатку вона виникла, як твір для сімейного кола — казку про хоббіта Толкін почав розповідати своїм дітям.

Майже випадково потрапивши в друк, історія про пригоди хоббіта Більбо Беггінса несподівано завоювала широку популярність серед читачів різного віку. Книга мала такий великий успіх, що юні читачі стали вимагати «ще книг про хоббітів». Після цього письменник взявся за написання продовження.

Однак нова книга переросла дитячу казку і вилилася у воістину епічне сказання про боротьбу добра і зла. Це була трилогія «Володар кілець» — центральний твір Толкіна. І все життя Толкін займався міфологією свого світу фантазії.

Багато авторів писали твори в жанрі фентезі і до нього, однак через велику популярность та сильний вплив на жанр, багато хто називає Толкіна «батьком» сучасної фентезі - літератури.

Немає коментарів:

Дописати коментар