пʼятниця, 30 серпня 2024 р.

#БібліоЛіто

У рамках програми літніх читань "БібліоЛіто" для читачів Центральна міська бібліотека для дітей імені М.Слабошпицького був проведений огляд літератури: «Хочеш цікаво жити, треба з книгою дружити».

Діти ознайомилися з художньою літературою для дітей українських письменників, це і класики й сучасні автори.


Особливо зацікавила книга нашого черкаського письменника і видавця Олександра Прилуцького: «Скарби Скилура», яка була подарована автором. Книга вийшла у 2023 році у видавництві ІнтролігаТОР.


Це історично-пригодницькі повісті. Читачі, разом з героями мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими історичними постатями як: скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.



Зустріч пройшла у захопливій, цікавій та пізнавальній атмосфері.

#Хаб_цифрової_освіти

Бібліотека – офіційний хаб цифрової грамотності.


Юні користувачі продовжують поглиблювати свої знання в ІТ сфері завдяки участі Центральна міська бібліотека для дітей імені М.Слабошпицького у реалізації проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти».


30 серпня в Інтернет-центрі з читачами бібліотеки на уроці «Онлайн-безпека для дітей» ознайомилися з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет та правами захисту інформації в Інтернеті, що таке гаджети та вчилися спілкуватися толерантно з іншими користувачами.

Переглянули та обговорили повчальну казку «Гаджет та втрачене дитинство».
Ця казка розповідає історію про хлопчика Макса, який віддає перевагу гаджетам (мобільному телефону, планшету) над реальним життям. Втративши зв'язок з друзями через постійне поглиблення у віртуальному світі, він розуміє важливість справжніх взаємин і реальних спілкувань. Казка навчає нас балансувати між цифровим світом та реальним життям, цінувати дружбу та вміння проводити час разом з близькими.


#Літературна_історія_України

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
​​Улюблений український «сміхотерапевт».
Павло Глазовий - український поет-гуморист і сатирик. Автор 13 книжок сатири та гумору й 8 книжок для дітей.

Свої перші вірші спробував написати в третьому класі. Перший вчитель познайомив його із творчістю Остапа Вишні під великим секретом, бо цей поет-гуморист відбував заслання.
Після восьмирічної школи закінчив педучилище. Мріяв бути учителем української мови. Вже друкувався в альманасі. Лише рік попрацював учителем молодших класів, а з початком Другої світової війни пішов добровольцем в армію.
Після війни написав книгу віршів про свій досвід солдата. Віддав до редакції журналу «Молодий автор», де йому відповіли, що «за такі вірші можна загриміти до Сибіру», бо вони були занадто правдиві та не героїзували війну.
Під час навчання в інституті надіслав журналу «Перець» кілька своїх гуморесок – без будь-якої надії на їх публікацію. Там вони потрапили до рук самого Остапа Вишні, а відповідно — і на сторінки журналу. Саме його Павло Глазовий вважав своїм літературним хрещеним батьком.
«Народ, який сміятись вміє
Ніхто не знищить, не розвіє», – казав Глазовий.
Книжки для дітейРедагувати
«Пушок і Дружок» (1957) в співавторстві з Федором Маківчуком
«Старі друзі» (1959), в співавторстві з Федором Маківчуком
«Про відважного Барвінка та Коника-Дзвоника» (1958) — у співавторстві з Богданом Чалим
«Іванець-Бігунець» (1963)
«Як сторінка, то й картинка» (1964)
«Про Сергійка-Нежалійка та клоуна Бобу» (1965)
«Перченя» (1966)
«Школярикам. Гуморески. Баєчки.» (2011)
«Про Пончика, Батончика та Білого Слоника. Славний воїн Печериця» (2013)

#БібліоЛіто

Бібліотекарі читального залу Центральна міська бібліотека для дітей імені М.Слабошпицького проводять заходи, які сприяють формуванню у користувачів художніх та естетичних смаків.

Прояви творчості, здатності бачити, відчувати, захоплюватися красою в житті та мистецтві сприяла мистецька година «Чарівні фарби юних художників».

Під час заходу користувачі бібліотеки ознайомилися з життям та творчістю видатного французького художника і скульптора Анрі Матісса, розфарбовували спрощені версії його творів: «Червоні риби», «Падіння Ікара», «Креольська танцівниця», «Ескіз для кераміки». Під час малювання діти занурювалися у середовище естетичного виховання й отримали урок чародійства барв.


четвер, 29 серпня 2024 р.

#Історія_України



🇺🇦
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям 2014 року у протистоянні російським окупантам з частин регулярних військ рф на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат під час АТО/ООС.
Символікою цього дня є квітка соняшника, адже в серпні 2014 року на полях саме із цією рослиною полягло багато українських воїнів.
Герої не вмирають! Вічна пам'ять і слава полеглим за Україну!💔

середа, 28 серпня 2024 р.

#БібліоЛіто

ЛІТО – НАЙУЛЮБЛЕНІША ПОРА ЯК ДІТЕЙ, ТАК І ДОРОСЛИХ. ЧИМАЛО ХТО МРІЄ ПРО ВІДПОЧИНОК КОЛО МОРЯ, ДЕХТО – ВИРУШИТИ У ЗАХОПЛИВІ ПОДОРОЖІ ДО ДАВНО ОМРІЯНИХ МІСТ АБО МІСЦЬ.

ТА ЧИ МОЖНА УЯВИТИ НАВІТЬ НАЙЦІКАВІШИЙ ВІДПОЧИНОК БЕЗ КНИЖКИ? ФРАЗА БАНАЛЬНА, АЛЕ Ж СПРАВЕДЛИВА – У КНИГ КАНІКУЛ НЕ БУВАЄ!ЛІТО. НЕЙМОВІРНА СПЕКА, ПРОТЕ В БІБЛІОТЕКАХ В ЦЕЙ ЧАС НЕ ДО ВІДПОЧИНКУ, АДЖЕ БІБЛІОТЕКАРІ СВОЇМ КОРИСТУВАЧАМ ПРОПОНУЮТЬ ТАКІ НЕЙМОВІРНІ АКЦІЇ, КВЕСТИ, КОНКУРСИ, ЩО ПРО СПЕКУ ПРОСТО ЗАБУВАЄШ.






#Увага_Безкоштовні_навчання

ГО «Навчай для України» пропонує учням 5-11 класів 8-тижневе безкоштовне онлайн-навчання разом із проєктом «Освітній Суп», яке допоможе підтягнути знання зі шкільних предметів.



«Навчай для України» — це громадська організація, яка працює над тим, аби кожна дитина в Україні могла реалізувати власний потенціал, незалежно від місця народження чи проживання. Це частина глобальної організації Teach For All («Навчай для Всіх»), яка представлена у 60 країнах світу.
Протягом періоду навчання (який у проєкті називають «хвилею») на дитину чекають цікаві безкоштовні заняття з вчителями-тьюторами з математики та/або української мови. Можна для вивчення обрати обидва предмети або один. Також під час реєстрації дитина зможе обрати комфортний час занять, відповідно до якого учня розподілять у групу до 10-ти дітей.
Зареєструватися на найближчу хвилю «Освітнього Супу» можна до 2 вересня 2024 р. за покликанням: https://forms.gle/SXkEUiHnLFwBkxBo6
На проєкті викладають тьютори — вмотивовані й прогресивні вчителі, які пройшли спеціальне навчання від Міжнародної Академії Тьюторингу та допомагають дитині визначити прогалини у знаннях, навчитися брати відповідальність за власне навчання, використовують найактуальніші інтерактивні методи освіти та люблять свою професію.
Які переваги участі в проєкті для учнів?
1. Індивідуальна траєкторія навчання. Програма навчання будується спеціально для дитини та її групи. Вчитель враховує наявні знання, інтереси та захоплення учнів та містить саме ті теми, в яких дитині потрібно розібратися краще, щоб впевнено почуватися надалі на уроках у поточному класі.
2. Дитина впливає на те, що вивчає. Тьюторинг покликаний йти в першу чергу за потребами учня. Під час знайомства на перших заняттях тьютор та його учні разом визначають план наступних занять, враховуючи потреби та запити кожного. Крім того, що це просто цікаво, це дозволяє дітям бути активно залученими в процес та бути впевненими, що їх бажання враховані.
3. Розуміння. На уроках розбирають теми, які незрозумілі учню. Спершу учневі може здаватися, що цю тему неможливо осягнути, проте після пояснень простою мовою та цікавої практики — все стає на місця. А приклади з життя та інтересів учня дають можливість закріпити розуміння надовго.
4. Атмосфера. Кожне заняття — це безпечний простір для того, щоб проявлятися, креативити та знаходити рішення. У кожному занятті, крім академічної частини, є елементи гри, спілкування та обміну ідеями, і водночас вчитель допомагає дотримуватись правил ненасильницької комунікації. Якщо приймати учнів, такими як вони є, і направити їх енергію у правильне русло — кожен знайде свої крила і віру в себе.
5. Спілкування. На заняттях «Освітнього Супу» можна знайти друзів з різних частин України та різним досвідом. Це одна з тих можливостей, що дозволяє усвідомити, що ти частина великого і цікавого світу, який не обмежується школою та рідним містом.
6. Розвиток мʼяких навичок. Крім надолуження знань зі шкільного предмета, участь у проєкті дозволяє розвиватися і мʼяким навичкам учня, таким як планування, вміння самостійно навчатися, вміння шукати нові рішення. Після кожного заняття є невеличка рефлексія — час, де дитина має простір усвідомити чому навчилася, як почувається та які має бажання.
Старт найближчої хвилі — 11.09 (дедлайн реєстрації — 02.09).
Наступні хвилі:
Початок навчання — 09.10 (дедлайн реєстрації — 29.09).
Початок навчання — 30.10 (дедлайн реєстрації — 20.10).
Умови для участі:
дитина навчається у 5-11 класах;
дитина проживає у Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Луганській чи Донецькій області (або ж маєте статус ВПО зі вказаних областей).
дитина може приєднатися на час заняття через гаджет (комп’ютер\телефон\планшет) до інтернету.
Також заохочуємо подаватися дітей із соціально вразливих категорій, з сімей у складних життєвих обставинах; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із багатодітних родин; дітей зі статусом ВПО тощо.

#БібліоЛіто

 ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ

Гарна поробка метелика з паперу методрм оригамі. Просто та цікаво для дітей.





вівторок, 27 серпня 2024 р.

#ЛІТЕРАТУРНА_ІСТОРІЯ_УКРАЇНИ

                                                                   Іван Франко

27 серпня 1856р. в селі Нагуєвичі (нині Дрогобицького району Львівської області) в родині селянина-коваля народився знаменитий поет, письменник, філософ, політик і громадський діяч Іван Якович Франко.
Цікаві факти з життя Івана Франка:
1. За 40 років активного творчого життя, кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, новела, роман, повість, тощо), тобто 6000 творів.
2. Щороку видавав 5-6 книжок, тобто – 220 окремих видань. Загалом, надрукував понад 50 томів (і це лише третина написаного);
3. Є єдиним українським поетом, який номінувався на здобуття Нобелівської премії (проте до участі в конкурсі він так і не дожив);
4. Став першим професійним українським письменником, який заробляв на життя літературною працею;
5. Мав колосальну пам’ять – знав 14 європейських мов, дослівно міг переказати, наприклад лекцію вчителя на заняттях в гімназії. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою та іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоарабської, давньогрецької, східних мов;
6. Здійснив переклад біблійної «Книги буття», який досі є найбільш точним перекладом цієї частини «Біблії» українською мовою. Також допомагав Грушевському з німецьким перекладом «Історії України-Русі», перекладав іншими мовами українські народні пісні.
7. Останні сім років писав лівою рукою, бо права була паралізована. Систематизувати та упорядковувати допомагав син Андрій.
8. Віддав національно-визвольному рухові найцінніше: двоє синів Івана Франка (Петро і Тарас) вступили до складу легіону Українських січових стрільців, син Петро, до того ж, – один із засновників «Пласту»;
9. Став першим професійним українським політиком: першим головою першої української політичної партії – «русько-української радикальної партії». Також одним із перших виступив на підтримку українського феміністичного руху – підтримав видання українського жіночого альманаху «Перший вінок», який видавали Наталя Кобринська та Олена Пчілка.
10. Поет, прозаїк, публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч,мовознавець. Сучасники називали його «академією в одній особі».

понеділок, 26 серпня 2024 р.

#Лідер_читання_2024

Перший тур Всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ-2024» завершено!


Ним став користувач бібліотеки - учень 6 класу ЗОШ№ 21 Зубрицький Богдан. Вітаємо!

В конкурсі представлено цікаві завдання, які розкривають творчий та розумовий потенціал учасників.
Богдан з радістю та цікавістю виконує завдання та йде вперед!
Бажаємо перемоги!


пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

#З_Днем_Незалежності

До Дня Державного Прапора України та до Дня Незалежності у Центральна міська бібліотека для дітей імені М.Слабошпицького 23 серпня відбулися патріотичні заходи:

- Книжкова виставка-експозиція «Незалежна і єдина будь на віки Україна»,

- Народознавча веселка « У звичаях і традиціях народу – душа України!»


- Пізнавальна подорож « Краса і неповторність моєї Батьківщини»


- Інформаційна година «Моя Україна єдина і вільна».


-Гра –вікторина « Я люблю Україну»


- Конкурс дитячих малюнків «Україно, моя сонцелика, в день народження шану приймай».

Бібліотекарі розповіли читачам про історію виникнення українського прапора, про те що державний прапор є невід’ємним атрибутом кожної країни, що на сьогодні український прапор є справжнім символом боротьби й незламності країни, національної єдності, її честі та гідності!

Діти продемонстрували знання історії під час відповідей на запитання вікторини «Я люблю Україну» згадували та розмальовували державні та народні символи України, переглядали літературу біля розгорнутої бібліотечної виставки – експозиції «Україна – була, є і буде».
Цей день був наповнений особливими словами, вірою у Перемогу, надією на мир та любов’ю до рідної землі. Щиро вдячні кожному, хто долучився до нашого заходу. Чудовий настрій, яскраві посмішки супроводжували творчу працю. Діти залишились задоволені активно проведеним часом та чаюванням.

Маленькими кроками до великої Перемоги!