пʼятниця, 28 червня 2024 р.

#День_Конституції_України

Конституція України - головний документ! На абонементі 5-9 класів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей проведено вікторину та бесіду з читачами "Що ти знаєш про Конституцію України?" Метою заходу було узагальнити знання дітей про Україну, Конституцію України та виховувати молоде покоління з любов'ю до рідної країни та почуттям патріотизму.





#День_Конституції_України

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України — першу Конституцію незалежної української держави.



Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй.


Прийняття Конституції стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
28 червня у читальному залі Черкаська центральна міська бібліотека для дітей для користувачів бібліотеки відбувся інформ-реліз «Конституція – гарант Незалежності».


Діти дізналися, що Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права та обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.


Учасники змогли проявити ерудицію під час правової вікторини, конкурсу «Мої права та обов’язки», мали змогу ознайомилися з матеріалами тематичної книжкової виставки.


Бібліотекарі закликають читачів пишатися нашою Україною, любити її, шанувати свій рід, не цуратися одне одного, жити за Основним Законом, що на віки поєднав усіх українців.

«Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо»

 Конституція – оберіг нашої держави. У бібліотеках громади відбулися заходи до Дня Конституції.

Напередодні Дня Конституції України працівники абонемента 1-4 класів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей провели бесіду з користувачами «Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо» та були колективно виконані патріотичні розмальовки "Моя Україна".
У відділі книгозбірні експонується книжкова виставка «Україна в нас єдина бережи її дитина», на якій представлена література та інформаційні матеріали про історію конституційного творення в Україні.







середа, 26 червня 2024 р.

#БібліоЛіто

Неможливо уявити літо без сонця, тепла і канікул. А канікули це відпочинок, засмагання на річці, ігри із друзями, прогулянки та обов'язково - читання у вільний час.
У Черкаська центральна міська бібліотека для дітей відбувся літературний ігроленд "Граючись розвиваємось". Дітлахам був запропонований огляд літератури "Читаємо влітку". Маленьких користувачів ознайомили з новою літературою, розважили дітей вікторини "Вгадай героя з мультика", "Вгадай мелодію», інтелектуальні вікторини про життя тварин, розмальовки, калейдоскоп літніх загадок, малювання на асфальті, а також гра "Твістер".
Захід пройшов надзвичайно весело і в чудовій атмосфері. Сподіваємось, що наші маленькі відвідувачі залишилися задоволеними.Тож Бібліоліто продовжується! Читаймо влітку! А за порадою, що саме читати приходьте до нашої бібліотеки.











Черкаська центральна міська бібліотека для дітей Міжнародного дня боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом представляє Інформаційно – пізнавальну годину «Скажи наркотикам – ні!»

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Америка страждала від хвилі наркотиків! Наркоманія захопила чорний ринок ще у 20-х роках минулого віку! У 80-ті роки, нова забава разом з усіма західними цінностями прийшла в ряди й нашої молоді, розповсюджуючись підвалами та темними вулицями міст, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків, і смерть із величезним напором вилилася, перш за все, на підлітків і молодь! Адже основна частина наркоманів – підлітки й молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі.
Причому спробувати наркотики часом пропонують “найближчі друзі”! Уколовшись, швидко одержуєш веселощі на час, але замість поступово віддаєш життя! Що важливіше: не загубити обличчя перед “друзями”, або втратити життя? Як нерозумно: проміняти здоров'я, свободу, своє майбутнє на що?.. Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов'язково обернеться для них у недалекому майбутньому! Вони, підбадьорені словами “друзів”, пробують, а потім багаторазово шкодують про цю мить і молять Бога про смерть під час ломок! Як правило, наркомани, коли усвідомлюють, що вони хворі, намагаються реабілітуватися, але, на жаль, більшість з них повертається до наркотиків, лише трохи подовжуючи життя, яке вже не в радість ані їм, ані рідним!
Перед тим, як спробувати наркотик, варто задуматися: чи потрібний вам букет хвороб, що передається через голку? На що ви прирікаєте себе, свою сім'ю, своїх майбутніх дітей? Купа витрачених батьківських грошей на наркотики? Жах, що ти відчуєш, коли смерть буде стояти поруч, безпорадно спостерігаючи за тим, як поведе твої м'язи, як твій організм вмирає, а ти нічого не можеш зробити! Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати? Навіщо...
За оцінками фахівців зараз у світі налічується приблизно 200 млн. наркоманів. Іноді називають цифру в декілька разів більшу. Сьогодні у наших містах 60% хлопчиків і 20% дівчат віком 15-17 років вже залучені до наркотиків. В цьому віці їм треба набиратись знань і життєвого досвіду, щоб завтра стати основою суспільства і взяти відповідальність за долю країни, але де їм... Їхня проблема, - де б дістати грошей на чергову дозу! Хто це зупинить? МИ – всі разом!
Людина завжди шукала засоби, щоб отримати задоволення, полегшити страждання, або іншим засобом сховатися від тяжкої дійсності шляхом застосування різноманітних запаморочних речовин. Все різноманіття наркотиків існує одвіку, і наш час високих технологій не вніс нічого принципово нового в явище наркоманії.
Такого роду немедикаментозне споживання наркотичних речовин було обмежене і пояснювалось в основному національними й релігійними традиціями. Але вже тоді цивілізовані громадяни почали розуміти глобальну загрозу людству від наркоманії. На початку минулого століття було прийняте рішення покласти на міжнародну організацію Лігу Націй контроль за міжнародним співробітництвом в області боротьби з поширенням наркотиків, а також було прийнято два міжнародні правові акти:
Женевська угода про заборону виробництва, внутрішньої торгівлі й використання очищеного опіуму – від 11.02.1925р.
Міжнародна конвенція щодо опіуму, підписана в Женеві 19.02.1925р.
Проте, питання кримінально-правового переслідування осіб, винних у незаконному виробництві й поширенні наркотичних речовин регулювалися національним, внутрішнім правом кожної окремо взятої країни.
Третій етап міжнародного співробітництва в області боротьби з наркоманією почався з моменту створення ООН.
Наркоманія (від греч. narke – заціпеніння і манія) – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні й психічні розлади, розвивається соціальна деградація.
Іншими словами – це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується потягом до даної речовини, а також психічною і фізичною залежністю від ефекту дії цієї речовини.
Перелік наркотичних речовин, узятих під контроль, приведений у Єдиній Конвенції про наркотичні речовини 1961 р.
Юридичне поняття наркоманії істотно відрізняється від медичного: тут суспільну небезпеку складають не саме захворювання, а пов'язані з ним негативні соціальні явища.
Поряд з уже всесвітньо відомими наркотичними препаратами за останні 10 років у багатьох країнах збільшилося число наркоманів, що вживають так звані психотропні наркотики. У цьому відношенні самими небезпечними виявилися амфетаміни й галюциногени, ЛСД і інші похідні лізергінової кислоти, що не є, на відміну від інших психотропних препаратів, медичними й становлять виняткову небезпеку для людини.
Наркотики, залежно від їхнього впливу на організм людини, умовно можна розділити на дві великі групи: збудливі та депресивні.
При цьому варто мати на увазі, що кожний із наркотиків має велику розмаїтість прихованих властивостей, які по-різному впливають на нервову систему людини.
Є наркотики, що в обмежених дозах заспокоюють і знеболюють (їх називають депресивними), і є інші, що мають стимулювальний вплив (їх називають збудливими). Дещо окремо можна вирізнити галюциногенні засоби, що викликають екстаз, кошмари або почуття болісного занепокоєння.
Щоб зрозуміти небезпеку, що несе із собою такий вибух наркотиків, нагадаємо, що достатньо прийняти мільйонну частку грама ЛСД на кожний кілограм ваги, щоб він викликав галюциногенний ефект.
Стан залежності від наркотиків характеризується трьома фактами:
непереборним бажанням продовжувати приймання наркотиків;
потребою поступово збільшувати дозу;
залежністю психічного, а іноді й фізичного характеру від впливу наркотиків.
Так званий синдром наркоманії виникає в результаті прийняття наркотичного засобу, незалежно від того, відбувається це випадково або після систематичного вживання. Етапи цього процесу, що протікає більш повільно або більш швидко, в основному такі:
Початкова ейфорія, часто дуже короткочасна. Вона характеризується для визначених наркотичних речовин (особливо морфію й опіуму), а не для всіх засобів. У такому стані підвищеної дратівливості, вигадливих і часто еротичних бачень людина втрачає контроль над собою.
Толерантність, яка має тимчасовий характер. Це явище пояснюється реакцією організму на дію однієї й тієї ж дози речовини, прийнятої неодноразово. Поступово організм реагує слабкіше.
Залежність або нездоланна тяга до прийняття чергової дози наркотику. Більшість дослідників приходили до висновку, що залежність – явище як фізичне, так і психічне.
Абстиненція (синдром відібрання) відбувається звичайно через 12-48 годин після припинення прийняття наркотику. Наркоман не може переносити цей стан, що викликає в нього нервові розлади, тахікардію, спазми, блювоту, діарею, слинотечу, підвищену секрецію залоз. При цьому з'являється нав'язливе бажання знайти токсичну речовину – наркотик – за будь-яку ціну! Різке “відібрання” призводить наркомана до шалених і вкрай небезпечних проявів, що можуть у деяких випадках викликати дійсні колапси, як це буває з морфіністами. Це різновид страшного delirium tremens – білої гарячки, у якому занурюється невиліковний алкоголік. Приступ сам по собі виражає стан гострої потреби в отруті, що стала необхідним чинником внутрішніх процесів.
У більшості країн, що беруть участь у боротьбі проти наркотиків, контролюється лише невеличка частина продукції, тобто тільки препарати, що ввійшли в список заборонених наркотичних засобів. Небезпека наркотизації збільшується в міру того, як фабрики та лабораторії роблять нові типи синтетичних наркотиків, більш сильних і більш шкідливих.
Більшість опитаних учнів та студентів, повідомили, що вони легко можуть дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками. Таким чином, вживання наркотиків достатньо широко доступний і поширений серед різних верств населення та особливо – молоді.
Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Вживання наркотиків насамперед негативно впливає на здоров'я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це є одна з причин збільшення смертності населення.
Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркомани вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку.
Взаємозв'язок наркоманії й злочинності виявляється також у вчиненні протиправних дій, пов'язаних із незаконними операціями з наркотиками (виготовлення, збереження, збут, придбання).
Наркоманія – страшна хвороба сучасного світу. Серед наркоманів висока смертність від вживання наркотиків, крім того, наркоманія важко виліковна.
Про шкідливість наркотиків сказано чимало. Проте занепокоєння вчених і лікарів, викликане поширенням наркоманії, росте, тому, що поки ще значне число людей і насамперед молоді недостатньо усвідомлює згубність наркоманії.
Вживання наркотиків – не безгрішне заняття, що можна кинути без зусиль. Це дійсно чума, і тим більш небезпечна, що багато-хто не приймає її серйозно.
Виходячи з загальнолюдського значення явища наркоманії, в 1987 році Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно відмічати 26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним розповсюдженням.
Закликаємо всіх свідомих громадян, всіх громадських, політичних і державних діячів об'єднати свої зусилля в рамках руху “Україна – проти наркоманії” для захисту національного багатства країни – нашої молоді від впливу наркотиків.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей презентує хвилинку цікавих повідомлень «Книги – світові рекордсмени»

1. Найдовша книга у світі

Довжина понад 1856 метрів, зроблена з папірусу, намотаного на жердину. Цей рекорд був зареєстрований нотаріусом 23.05.2009 року в місті Кастелло. Його втілили в життя 400 хлопців з навчального центру цього міста, їхні родини та викладачі. Назва величезної книги — «Фантастично», вона складається з 11 казок.
2. Найменша книга
У 1997 році Коненко видав Мікрокнижку А. Чехова «Хамелеон» розміром 0,9 х 0,9 мм. У 2002 році супер-мікрокніга була занесена в Книгу рекордів Гіннесса.
3. Самий плідний письменник у світі
Філіп М. Паркер
Він створив і запатентував спеціальну комп’ютерну програму «Long Tail», яка сама збирає інформацію з Інтернету і різних баз даних, і за допомогою спеціального шаблона створює з неї легкі для читання книги. За словами Паркера, на їх створення йде 15 хвилин і собівартість такої продукції становить 25 центів. Створив він вже понад 107 000 книг.
4. Найпопулярніша книга за всю історію
Біблія
На сьогодні її тираж налічує понад 6 мільярдів примірників.
Біблія повністю або частково перекладена на 2377 мов народів світу, повністю видана на 422 мовах. Над її перекладом працювали понад три тисяч перекладачів з різних країн. Щорічно в країнах світу продається і роздається безплатно близько 100 млн примірників Біблії.
Біблія зазнала багато випробувань: на неї накладали заборони, її палили на вогнищах, робили спроби зганьбити. Жодна з книг у світі за всю історію не була так гнана і ненависна. Однак вона збереглася і продовжує свій шлях.
5. Найвідоміша книга у світі
Журнал Newsweek склав рейтинг найбільш відомих книг у світі, заснований на об’єднаних даних з десяти престижних рейтингів кращих літературних творів. Коли складали список, то були взяті в розрахунок рейтинги від Опри Вінфрі, Вікіпедії, газет The Guardian і The Telegraph і видавництва Modern Library, яке спеціалізується на класиці.
Очолила ж рейтинг очолили: «1984» Джорджа Оруелла, «Улісс» Джеймса Джойса та «Шум і лють» Уїльяма Фолкнера.

понеділок, 24 червня 2024 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє віртуальне знайомство «Я і Конституція»

Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни?

Адже Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права та обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.

Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Тож рушаймо!


Книга для молодшого шкільного віку.
Автори: Денисенко Л., Ільков О., Стельмащук А.,Шуліма А.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє до Дня Конституції України творчі роботи гуртка «Умілі рученята».

 




пʼятниця, 21 червня 2024 р.

Подорож у країну казок

 Яке може бути дитинство без казки. Казка навчає, казка розвиває, казка виховує, казка приносить велике емоційне задоволення.



От і сьогодні бібліотекарями абонемента 1-4класів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей у групі дітей ДНЗ № 78 "Джерельце" відбулась подорож у країну казок, під час якої вихованці впізнавали героїв казок за картинками, виконуючи ролі казкових героїв, імітували, звуконаслідували, відтворювали рухи, жести за сюжетами казки, веселились. Від проведеного часу діти отримали емоційне задоволення і позитивний настрій.


Інтернет-залежність

 Інтернет-залежність – це нав’язлива потреба у використанні Інтернету, що супроводжується соціальною дезадаптацією та яскраво вираженим психологічними симптомами. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не в реальному світі.



Складно, напевно, оцінити яку роль відіграє в сучасному житті людини комп'ютер. Сказати що важливу, це практично нічого не сказати. Комп'ютер - це частина нашого життя. Ми живемо зараз у світі, який називаємо віком комп'ютеризації. Здається, ми досягли найвищого, адже нам доступно стільки інформації, що інколи голова йде обертом.

Шляхи подолання інтернет-залежності:
• Ставити часові обмеження перебування в інтернеті
• Не варто безцільно заходити в інтернет
• Не забувати про реальних друзів та реальне спілкування з ними
• Не вмикати комп'ютер без потреби
• Зайнятися спортом
• Почати подорожувати
• Розпочати читати книги
Безсумнівно, можливість використання Інтернету дуже важлива для кожної сучасної людини. Однак завжди слід пам’ятати про потенційну небезпеку мережі та розуміти, що реальне життя набагато цікавіше ніж віртуальне. І не варто сидіти за комп’ютером понад дві години на день.

#ЛІТО_З_КНИГОЮ

Літо – це час відпочинку, зміцнення свого здоров'я, цікавих зустрічей та знайомств, незвичайних пригод. Це пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.


У книг канікул не буває! А щоб відпочинок був змістовним, дозвілля – цікавим та корисним у читальному залі Черкаська центральна міська бібліотека для дітей є книжкова галявина «Перехрестя веселих забав».


Книга не відпочиває влітку, так само як і бібліотека, що з великим задоволенням зустрічає своїх юних користувачів щодня. Тож приходьте у бібліотеку та проводьте свій вільний час з користю!



Користувачі можуть ознайомитись із безліччю новинок у світі книги, своїми враженнями, відвідати Інтернет – центр та зробити цікаву іграшку своїми руками.


четвер, 20 червня 2024 р.

#БібліоЛіто

Знайди відгадки на усі загадки!

Працівники абонемента 5-9 класів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей провели літературний турнір для читачів.
Діти з радістю виконували завдання та змагалися за перемогу своєї команди.
Запрошуємо охочих приєднатися до цікавих та захопливих літніх читань бібліотеці!