вівторок, 30 листопада 2021 р.

#читання_майбутнє #КНИГА #ЧИТАННЯ #ЦІКАВІ #ФАКТИ #КНИГОЛЮБИ

 

Для справжніх книголюбів, пропонуємо невеликий список цікавих фактів.
Агата Крісті – найзнаменитіша в світі письменниця. Її незвичайні детективи переведені на 44 мови світу, а загальний тираж складає більше двох мільярдів примірників. В даний час основними покупцями книг є люди, вік яких становить від 45 років і старше. Саме вони купують більше 50% книг із загального числа світових продажів літератури. Перше місце за кількістю написаних творів займає Лопе де Вега. Іспанський драматург за все своє життя написав 1800 п’єс.
У придбанні книг лідируючу позицію займають жінки. Вони обганяють чоловіків, купуючи 68% книг. Може бути, це здасться дивним, але у світі існує хвороба, іменована бібліоклептоманієй. Людям, страждаючим від цієї хвороби, подобається красти книги. Стівен Блумберг – найвідоміший бібліоклептоман. За своє життя він обікрав 268 бібліотеки, викравши понад 23 тисяч рідкісних книг, які в сумі оцінюються на 20 мільйонів доларів. Для поповнення своєї незвичайної колекції Блумберг йшов на величезний ризик і проникав в бібліотеки, використовуючи шахту ліфта і вентиляційні системи. Серед біографій знаменитих особистостей також є свої рекордсмени.
Біографія Вінстона Черчілля є найдовшою написаною історією життя, яка складала 22 томи.
У ваговій категорії перше місце займає географічний атлас. Він знаходиться в Британському музеї і його вага становить 320 кг. Висота атласу – більше 1 метра.
У книжковому світі існують і ліліпути. Важко уявити, що дванадцять крихітних книг світу можуть вміститися в столову ложку! Тим не менш, це можливо. До найменших книжечок відносяться екземпляри Конституції Франції, Корану, англійського словника, що включає в себе більше 12 тисяч слів та інших книг.
У минулі часи люди розставляли книги на полицях корінцями до стіни, а не переднім обрізом, як це роблять зараз.
За тиждень любителі читання проводять за книгами в середньому близько 6,5 годин. Багато читачів доходять до 18 сторінки, а потім втрачають до книги інтерес.
Щоб написати хороший роман, автору потрібно приблизно 475 годин.
Люди, які постійно читають книги, беруть участь у благодійних та волонтерських роботах в 2,5 рази, а в спортивних заходах в 1,5 частіше, ніж ті, які належать до літератури нейтрально. ...

Немає коментарів:

Дописати коментар