четвер, 11 листопада 2021 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє літературний портрет «Остап Вишня. Історія усмішки…»

 

Остап Вишня (справжнє ім'я — Павло Михайлович Губенко) народився 11 листопада 1889 року в містечку Грунь, нині Сумської області, в багатодітній селянській родині.
Павло закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові і продовжив навчання у військово-фельдшерській школі в Києві, закінчивши її в 1907 році. Спочатку він працював фельдшером в армії, а з часом — у хірургічному відділенні лікарні Південно-Західної залізниці.
У 1917 році, здавши екстерном випускні гімназичні іспити, Губенко поступив у Київський університет. Але незабаром залишив навчання і повністю присвятив себе журналістській і літературній праці.
Перший надрукований твір молодого письменника — «Демократичні реформи Денікіна» — побачив світ 2 листопада 1919 року в газеті «Народна Воля».
Псевдонім «Остап Вишня» вперше з'явився 22 липня 1921 року в «Селянській правді» під фейлетоном «Дивак, їй-богу!».
У процесі натхненної роботи народився та розвинувся створений Остапом Вишнею новий жанр — усмішка — різновид гуморески і фейлетону. Гумористичні оповідання Вишні користувалися великим успіхом особливо у українського читача.
У роки Великої Вітчизняної війни сатира письменника таврувала ворога, вселяла в радянських людей бадьорість, віру в перемогу (збірка "Зенітка" та ін.)

Взагалі твори Вишні були спрямовані проти чужих і ворожих впливів, проти будь-якого насильства. Влучні вислови Остапа увійшли у широкий ужиток. Твори перекладені багатьма мовами.
Помер Остап Вишня 28 вересня 1956 року в Києві.

Немає коментарів:

Дописати коментар