10 місць України, схожих на Європу.
Подорожі - це так прекрасно! У поїздках по далеких країнах ми завжди відкриваємо для себе щось нове. Також це можливість вкотре нагадати собі, в якій чудовій, мальовничій і різнобічній країні живемо ми самі.
Пропонуємо поглянути на Україну під новим кутом і дізнатися, де в нашій країні можна побачити шматочок Шотландії, Чехії або Нідерландів.
Комплекс старовинних вітряків в селі Водяники в Черкаській області - це майже точна копія знаменитих вітряних млинів в Кіндердейку, що поруч з Роттердамом.
У Тернопільській області поруч з селом Плебанівка розташована одна з найбільш вражаючих споруд цього регіону - залізничний віадук. Він складається з 9 кам'яних арок і був побудований в 19 столітті австро-угорцями. Схожий віадук знаходиться в Шотландії в невеликому селі Гленфіннан. Примітно, що шотландський віадук був відображений у фільмі "Гаррі Поттер".
Знамените озеро Синевир в Закарпатській області - це один з головних символів українських Карпат. Воно знаходиться на висоті майже 1000 метрів над рівнем моря в оточенні вікових ялин і сосен. Також з ним пов'язано чимало містичних історій і легенд.
Не поступається за красою та загадковістю йому Зелене озеро в Австрії. Воно знаходиться серед альпійських гір і лісів поряд з містом Трагес. Це озеро ще називають парком під водою, оскільки рівень води тут піднімається тільки в певні місяці, затоплюючи долину. Тоді до нього з'їжджаються дайвери з усього світу, щоб поплавати серед крамничок, чагарників і дерев під водою.
Відчути атмосферу справжньої пустелі можна в Херсонській області в заповіднику Олешківські піски. Величезні піщані площі утворилися тут в 18-19 століттях через масове випасання худоби.
Цю місцевість часто називають "українською Сахарою", хоча на Сахару заповідник мало схожий. А ось пустелю Рамлат-ель-Вахіба в Омані можна з упевненістю назвати найближчим родичем Олешківських пісків.
Один з головних туристичних напрямків України - місто Львів, схожий на столицю Чехії як дві краплі води. Різнобарвні старовинні будинки, побудовані в традиційному австро-угорському стилі, вузькі вулички в центрі міста, безліч кав'ярень і пивних - все це ріднить два міста і робить їх такими схожими.
Білгород-Дністровська або Аккерманська фортеця - це яскравий приклад європейської середньовічної фортифікаційної архітектури. Замок був побудований в 13 столітті в мальовничому місці на березі Дністровського лиману.
Зовні українська фортеця дуже схожа на замок Конві в Уельсі (Великобританія).
Чернівецький університет
Чернівецький університет розташований в стінах колишньої резиденції Митрополита, яка включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей вражаючий архітектурний комплекс дуже схожий, як зовні, так і за атмосферою, на університет Оксфорда у Великобританії.
Навесні, під час цвітіння сакури, Ужгород стає дуже схожим на затишне японське містечко Атамі. Як бачите, щоб насолодитися яскравим видовищем квітучих сакур не обов'язково їхати за тридев'ять земель.
Середньовічний замок Паланок в місті Мукачево (Закарпатська область) має брата-близнюка в Німеччині. Ним є замок Бургхаузен, який був побудований в далекому 11 столітті.
У Тернопільській області є мальовниче село Заліщики, навколо якого химерно звивається річка Дністер, створюючи своєрідну водну петлю. Це місце дуже схоже на знамениту петлю Саара в Метласі в Німеччині.
Немає коментарів:
Дописати коментар