неділя, 17 січня 2021 р.

ЧЕЛЕНДЖ#КАРАНТИН#БІБЛІОТЕКА#ОНЛАЙН#

 

10 місць України, схожих на Європу.
Подорожі - це так прекрасно! У поїздках по далеких країнах ми завжди відкриваємо для себе щось нове. Також це можливість вкотре нагадати собі, в якій чудовій, мальовничій і різнобічній країні живемо ми самі.
Пропонуємо поглянути на Україну під новим кутом і дізнатися, де в нашій країні можна побачити шматочок Шотландії, Чехії або Нідерландів.Вітряні млини в Водяниках
Комплекс старовинних вітряків в селі Водяники в Черкаській області - це майже точна копія знаменитих вітряних млинів в Кіндердейку, що поруч з Роттердамом.

Плебанівський віадук
У Тернопільській області поруч з селом Плебанівка розташована одна з найбільш вражаючих споруд цього регіону - залізничний віадук. Він складається з 9 кам'яних арок і був побудований в 19 столітті австро-угорцями. Схожий віадук знаходиться в Шотландії в невеликому селі Гленфіннан. Примітно, що шотландський віадук був відображений у фільмі "Гаррі Поттер".

Озеро Синевир
Знамените озеро Синевир в Закарпатській області - це один з головних символів українських Карпат. Воно знаходиться на висоті майже 1000 метрів над рівнем моря в оточенні вікових ялин і сосен. Також з ним пов'язано чимало містичних історій і легенд.
Не поступається за красою та загадковістю йому Зелене озеро в Австрії. Воно знаходиться серед альпійських гір і лісів поряд з містом Трагес. Це озеро ще називають парком під водою, оскільки рівень води тут піднімається тільки в певні місяці, затоплюючи долину. Тоді до нього з'їжджаються дайвери з усього світу, щоб поплавати серед крамничок, чагарників і дерев під водою.
Олешківські піски
Відчути атмосферу справжньої пустелі можна в Херсонській області в заповіднику Олешківські піски. Величезні піщані площі утворилися тут в 18-19 століттях через масове випасання худоби.
Цю місцевість часто називають "українською Сахарою", хоча на Сахару заповідник мало схожий. А ось пустелю Рамлат-ель-Вахіба в Омані можна з упевненістю назвати найближчим родичем Олешківських пісків.


Львів
Один з головних туристичних напрямків України - місто Львів, схожий на столицю Чехії як дві краплі води. Різнобарвні старовинні будинки, побудовані в традиційному австро-угорському стилі, вузькі вулички в центрі міста, безліч кав'ярень і пивних - все це ріднить два міста і робить їх такими схожими.


Білгород-Дністровська фортеця
Білгород-Дністровська або Аккерманська фортеця - це яскравий приклад європейської середньовічної фортифікаційної архітектури. Замок був побудований в 13 столітті в мальовничому місці на березі Дністровського лиману.
Зовні українська фортеця дуже схожа на замок Конві в Уельсі (Великобританія).


Чернівецький університет
Чернівецький університет розташований в стінах колишньої резиденції Митрополита, яка включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей вражаючий архітектурний комплекс дуже схожий, як зовні, так і за атмосферою, на університет Оксфорда у Великобританії.


Ужгород
Навесні, під час цвітіння сакури, Ужгород стає дуже схожим на затишне японське містечко Атамі. Як бачите, щоб насолодитися яскравим видовищем квітучих сакур не обов'язково їхати за тридев'ять земель.


Замок Паланок
Середньовічний замок Паланок в місті Мукачево (Закарпатська область) має брата-близнюка в Німеччині. Ним є замок Бургхаузен, який був побудований в далекому 11 столітті.


Заліщики
У Тернопільській області є мальовниче село Заліщики, навколо якого химерно звивається річка Дністер, створюючи своєрідну водну петлю. Це місце дуже схоже на знамениту петлю Саара в Метласі в Німеччині.

Немає коментарів:

Дописати коментар