вівторок, 19 вересня 2023 р.

#Хаб_цифрової_освіти

Бібліотека – офіційний хаб цифрової грамотності.
19 вересня в Інтернет-центрі Черкаська центральна міська бібліотека для дітей з читачами бібліотеки на уроці «Онлайн-безпека для дітей» знайомилися з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет та правами захисту інформації в Інтернеті, вчилися спілкуватися толерантно з іншими користувачами..
У всьому світі діти та підлітки є найбільшими користувачами інформаційно-комунікативних технологій . Вони користуються мобільними телефонами, шукають інформацію на Інтернет- сторінках, розвивають свій кругозір знаннями, читають художню літературу. За допомогою Всесвітньої мережі можна цікаво підготувати виховні чи інші класні, шкільні та позакласні заходи, підготуватись до іспитів, брати активну участь в електронних конкурсах, олімпіадах.

Школярі пишуть листи та відправляють їх через електронну пошту, створюють свої блоги, спілкуються в чатах та соціальних мережах, обмінюються музикою та фільмами, обговорюють проблеми на форумах, розвиваючи своє мовлення, пам’ять, використовують веб-камеру, skype, та грають в онлайн-ігри.
Але ми завжди повинні пам’ятати, що Інтернет є не тільки безпечним, але й небезпечним.
Правила безпеки в Інтернеті для дітей :
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Немає коментарів:

Дописати коментар