пʼятниця, 20 серпня 2021 р.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє «Зірки книжкового всесвіту». Олександр Грін

Олександр Грін (справжнє ім'я — Олександр Стефанович Гриневский) народився (11) 23 серпня 1880 року у Вятській губернії. Його батько, засланець поляк, завжди хотів, щоб син обрав якусь спокійну і престижну професію. Він знав про неабиякі таланти сина і сподівався, що з нього вийде інженер чи лікар, хоч би чиновник, на худий кінець — писар. Тільки б жив, як усі нормальні люди.

Але цим мріям не судилося збутися. Олександр Грін був з такою непокірною вдачею, що ні на якій службі не затримувався довго.
Його перше оповідання «Заслуга рядового Пантелєєва» було арештовано в друкарні і повністю спалено, поки автор відбував покарання за революційну пропаганду і дезертирство. Будучи членом партії есерів, Олександр кочував з одного посилання в інше.
Псевдонім А.С. Грін вперше з'явився під оповіданням «Випадок» (1907). У 1908 році виходить перша збірка «Шапка-невидимка». Через псевдонім багато перших читачів його оповідань думали, що читають зарубіжного автора у перекладі.
«Червоні вітрила» — одна з найпопулярніших повістей Олександра Гріна. Через постійні конфлікти з владою Грін жив у Фінляндії аж до лютневої революції. Після повернення він був призваний в Червону Армію, де служив зв'язківцем. Там він важко занедужує на висипний тиф і повертається до Петербурга.

У період з 1920 по 1932 написані його кращі твори, у тому числі і знаменита повість «Червоні Вітрила».
У 1930 році Грін переїхав в Старий Крим. Там він працював над романами «Дорога в нікуди» і «Недотрога». Другий так і не був закінчений. А ще Грін часто ходив у гості до Максиміліана Волошина в Коктебель. Його маршрут відомий як «Стежка Гріна».
8 липня 1932 Олександр Грін помер у себе вдома в Старому Криму.
Цікаві факти:
1. Грін відноситься до числа неоромантиков. Його перу належить безліч філософсько-психологічних праць з елементами фантастики.
2. Цікавий факт, що за своє життя Олександр Грін видав приблизно 400 творів.
3. Письменник публікував свої роботи під різними псевдонімами, серед яких А. А. М.; А. С. Р.; А. Степанов; Грін, Олександр; Клем, Вікторія; Мальгинов А. С.; Моравська, Ельза та ін.
4. Під час навчання у 2-му класі Олександра Гріна виключили з реального училища у зв’язку з тим, що він писав образливі вірші про педагогів.
5. Після смерті матері, батько Олександра повторно одружився. Проте з причини того, що 14-річний юнак не зміг знайти спільної мови з мачухою, він вирішив жити окремо від сім’ї.
6. За роки свого життя Грін встиг попрацювати рибаком, лісорубом, моряком, золотошукачем і залізничним робітником.
7. Псевдонім «Грін» Олександр Степанович взяв собі тому, що так його називали у дитинстві.
8. Перебуваючи в ув’язненні, літератор 2 рази робив спроби до втечі, які закінчилися невдачею.
9. Цікавий факт, що після чергового заслання до Тобольська, Гріну вдалося споїти варту і зробити успішний втечу.
10. Хоча чоловік мав революційні настрої, він негативно ставився до приходу більшовиків. Він говорив, що знищувати одне насильство іншим неприпустимо.
11. В кінці 20-х Олександра Гріна оголосили «ідеологічним ворогом», у зв’язку з чим всі його роботи опинилися в чорному списку.
12. В 1984 р. на честь письменника була названа мала планета – «Гриневия».
13. У 2014 р. в Петербурзі з’явився бульвар Гріна.

Немає коментарів:

Дописати коментар