вівторок, 17 серпня 2021 р.

Цікаво знати, що 14 серпня народилась американська письменниця, знаменита романістка і новелістка Даніела Стіл (було продано більше 550 мільйонів її книг).

Цікаві факти:

Даніела Стіл автор численних жіночих романів, які стали бестселерами. Душевні та зворушливі історії завоювали любов читачів по всьому світу, чимало з них було екранізовано. Даніела Стіл потрапила до Книги рекордів Гіннеса — як автор, чия книга 412 тижнів була у списку бестселерів New York Times.
Даніела Стіл виросла в родині підприємця Джона Шулейн-Стіла і дочки португальської дипломатки Норми Камара де Стон-Рейс. Дитинство Даніела провела у Франції з батьками. Вона часто бувала на званих обідах і прийомах, що дозволило їй пізнати світ багатих і знаменитих зсередини. Її батьки розлучилися, коли дівчинці було сім. Після цього вона з батьком поїхала в Нью-Йорк, а мати залишилася у Європі. Її вихованням повністю займався Джон Шулейн.

Ще в дитинстві вона почала писати оповідання, а будучи підлітком почала писати вірші. Середню освіту майбутня письменниця отримала у Франції, в 1963 році закінчила школу дизайну. З 1963 по 1967 роки вона навчалася в Нью-йоркському університеті.
У 1965 році, коли Даніеле було лише 18, вона вийшла заміж за банкіра Клода Еріка Лазарда. Вона продовжувала навчання в університеті, і почала писати свій перший роман. Після народження її дочки Беатріс в 1968 році, Стіл стала копірайтером у рекламному агентстві, а потім стала менеджером по зв'язках з громадськістю в Сан-Франциско. Клієнти були дуже задоволені прес-релізами та проєктами, які писала Даніела Стіл. Один з них навіть порекомендував їй всерйоз зайнятися письменницькою діяльністю.

Відносини з чоловіком закінчилися через дев'ять років після весілля. Перед розлученням вийшла в світ її перша книга «Будинок». Ця робота включала в себе ті елементи, за якими тепер читачі дізнаються руку майстра. Зокрема це сімейні цінності, події минулого і трагічні долі головних героїв. Стіл знову вийшла заміж. На цей раз обранцем письменниці став злочинець Дені Зугельдер. Їх шлюб відбувся прямо у тюрмі і швидко розпався. Наступним чоловіком Даніели Стіл став колишній наркоман Вільям Той. Незабаром вона народила сина Ніколаса, а після цього розлучилася з чоловіком і відсудила права на дитину. Цей досвід ліг в основу її наступного роману «Обіцянка пристрасті», в якому головна героїня закохується в наркомана. В іншому романі — «Спогад» вона також описує страх і біль жінки, яка намагається допомогти чоловікові-наркоману.

Письменниця з оптимізмом дивиться в майбутнє і виходить заміж в четвертий раз в 1981 році за письменника Джона Трейна. Він усиновляє її сина Ніка і дає йому своє прізвище. Вона в свою чергу усиновляє дітей Джона від першого шлюбу Тревора і Тода. Разом у них народжується п'ять дітей — Саманта, Вікторія, Ванесса, Макс і Зара. Цей шлюб можна вважати найбільш вдалим, адже він проіснував довгих сімнадцять років. Даніела Стіл завжди намагалася проводити більше часу з дітьми. Вона писала по ночах, а спала лише чотири години. У рік вона може випускати кілька книг. Як зізнається сама письменниця, робота над одним романом може йти два з половиною роки. Син Даніели Стіл Нік Трейна був вокалістом у Ска-панк групі Link 80.
Стіл вийшла заміж в п'ятий раз за фінансиста із Силіконової долини Тома Перкінса, але шлюб тривав менше двох років і закінчився в 1999 році. Письменниця зізнається, що її роман «Клон і я» був присвячений колишньому чоловікові. У 2003 році новелістка відкрила художню галерею в Сан-Франциско. А в 2006 році вона випустила парфуми «Даніела». Цей аромат, створений спеціально для читачок міс Стіл, продається лише в кількох крамницях. Письменниця живе в Сан-Франциско, але також любить їздити до Франції. Дія більшості її романів проходить саме в Сан-Франциско. В 2013 році стала кавалером ордена Почесного легіону.

Немає коментарів:

Дописати коментар