четвер, 20 червня 2024 р.

#БібліоЛіто

Знайди відгадки на усі загадки!

Працівники абонемента 5-9 класів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей провели літературний турнір для читачів.
Діти з радістю виконували завдання та змагалися за перемогу своєї команди.
Запрошуємо охочих приєднатися до цікавих та захопливих літніх читань бібліотеці!


#БібліоЛіто

Літо – розкішні дні шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе у цьому світі. Літо - час дій, спроби та перевірки своїх сил, час освоєння та осмислення навколишнього світу.Світ літніх канікул дивовижний і неповторний, а для бібліотек літо – це пора творчості, фантазії, активізації усіх форм індивідуальної та масової роботи з читачами-дітьми.У Черкаська центральна міська бібліотека для дітей літо з книгою у розпалі, літні читання та розваги «БібліоЛіто» у бібліотеці продовжуються.

19 червня для читачів у бібліотеці відбувся бібліопікнік «На природу – і читай!».

Діти познайомилися з літературою Валізки з книжками, взяли участь у голосних читаннях, грали у рухливі ігри, відповідали на питання вікторин, малювали на майданчику біля бібліотеки.
А ще було солодке частування, який же пікнік без нього!


Висловлюємо теплі слова подяки ТОВ «Гладкий А. Г» за подаровані нашим читайликам солодощі.


Було цікаво! Було атмосферно! Учасники бібліопікніка отримали позитивні емоції та бажання знову прийти у бібліотеку для дітей!

вівторок, 18 червня 2024 р.

#Цифровий_бібліохаб #Інтернет_центр

У столітті цифрових технологій, медіаграмотність є необхідним знанням, якого потрібно навчати дітей нарівні з іншими навичками. Це допоможе їм легко орієнтуватися у різноманітних медіаресурсах та розуміти цінність інформації, що вони отримують.

Для сучасних дітей існує безліч різноманітних джерел, зокрема традиційні ЗМІ (радіо, телебачення, газети та журнали). Але крім цього інформаційні повідомлення містять також:
• відеоролики;
соціальні мережі;
• меми;
• відеоігри;
• рекламу та багато іншого.
Це все хтось створює, і це все має свою мету. Розуміння цієї мети і є основою медіаграмотності.
Медіаграмотності необхідно вчити дітей, тому що це…
1. Дає змогу мислити критично.
2. Допомагає споживати інформацію розумно.
3. Навчає розпізнавати думку автора.
4. Допомагає відповідально створювати медіаповідомлення.
5. Дає змогу усвідомлювати роль медіа у нашій культурі.
6. Навчає розуміти ідею та мету автора.
З-поміж безлічі інформаційних джерел дитина може заблукати. Тому правильне навчання медіаграмотності допоможе не тільки уникнути негативного впливу ЗМІ та Інтернету на свідомість дитини, але і сприятиме її зростанню як людини, яка поважає оточення, має власну думку та не потрапить у пастки медіапростору. З цією метою в Інтернет-центрі проведено година медіаграмотності «Досліджуємо цифровий світ безпечно» з користувачами Черкаська центральна міська бібліотека для дітей.

#ІНТЕРНЕТ_ЦЕНТР_ІНФОРМУЄ


Читання – відмінний спосіб урізноманітнити своє дозвілля, провести час з користю та задоволенням. Ділимося добіркою електронних бібліотек та сервісів, де можна звантажити або прочитати книги українською мовою.
E-bookua
Звантажити електронні книги українською мовою можна безкоштовно на E-bookua. Тут представлена велика колекція книг, розподілена за розділами: біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, наука та освіта, любовні романи, дитячі та інші.
JavaLibre
Звантажити книги безкоштовно, або ж переглядати тексти онлайн можна на JavaLibre. Література українською мовою зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях. Історичні книги, байки, гумор, дитяча література, жіночі романи, казки, наука, поезія, релігія, філософія, фантастика, фентезі доступні для читання.
Чтиво
Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Тут тексти зберігаються у різних форматах (на даний час це fb2, epub, txt, htm, rtf, doc, pdf та djvu). Доступне читання безпосередньо з сайту без реєстрації.
Ізборник
Ресурс вміщує матеріали з історії України IX-XVIII століть. Тут немає сучасних книг. Однак є літописи, історія, історичні мапи, давня українська література та літературознавство, політологія, лексикони ХІV-XVII століття. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проєкту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.
Відкрита книга
Це електронна бібліотека класики української та світової літератури. Сайт розповсюджує безкоштовну літературу, дотримуючись авторського права і публікує лише твори, які перейшли до суспільного надбання. Тут можна завантажувати або читати з сайту класичні видання, твори шкільної програми.
Електронна бібліотека “Україніка”
Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, який створила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Тут зібрана інформація про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Є великий перелік рубрик, за якими посортовані книги. Є художня література, фольклор, наукова література різних галузей та інші розділи.
УкрЛіб
УкрЛіб — скорочення від Ukrainian Library (українська бібліотека). Метою створення цього сайту було зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати. На сайті доступна українська і світова література, книги для навчання та літературознавство українською мовою. Є можливість читати повні та скорочені твори.
Knigogo
Це не повністю безкоштовний сайт з електронними книгами. Однак на сайті зібрана популярна класична художня література українською мовою, а також сучасні видання від відомих письменників нашої країни та зарубіжжя. Ви зможете звантажити безкоштовно та повністю ці книги в форматах fb2, rtf, epub, txt для iPad, iPhone, Android і Kindle.
Rozetka
Не безкоштовно, проте велика бібліотека та доступні ціни компенсують цей недолік. Підійде для вас, якщо ви не знайшли потрібну книгу в онлайн форматі на ресурсах поданих вище, або полюбляєте паперовий формат.
Спробуйте!

понеділок, 17 червня 2024 р.

Розпочався VІI Всеукраїнський конкурс «Лідер читання-2024».

Запрошуємо до участі учнів 5-9 класів – зареєстрованих користувачів Черкаська центральна міська бібліотека для дітей, які активно читають та беруть участь у бібліотечних заходах з промоції читання.Конкурс проводиться бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей, за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Української асоціації працівників бібліотек для дітей.
Конкурс проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія». Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу в області здійснює Черкаська обласна бібліотека для дітей.
Конкурс проводиться у два тури: перший – на обласному рівні (червень-серпень); другий – на всеукраїнському рівні (вересень).
Більше про конкурс за посиланням: https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=11151

Екологічні бесіди

 Свідоме і бережне ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури та знань, які повинні формуватися починаючи з дитинства.

   На абонементі 5-9 класів Черкаської центральної міської бібліотеки для дітей проведено екологічні бесіди, які є основою формування свідомого ставлення дітей до природи.


   Лише нам обирати на якій планеті ми хочемо жити. І саме ми маємо її берегти, цінувати та прищеплювати цю цінність поколінню що підростає .#СПІВПРАЦЯ #БІБЛІОТЕКИ

У Черкаська центральна міська бібліотека для дітей 14 червня відбулося засідання членів німецького товариства «Центр німецької культури «Відерштраль».Зустріч пройшла плідно і конструктивно у теплій, дружній атмосфері. Говорили про історію Німеччини, про збереження та популяризацію німецької мови,культури, традицій етнічних німців України.