середу, 27 березня 2024 р.

#Всеукраїнський_тиждень_дитячої_та_юнацької_книги

До Всеукраїнського тижня дитячого читання для всіх поціновувачів дитячої книги та читання Черкаська центральна міська бібліотека для дітей пропонує бібліотечний відео - урок "Скарбниця мудрості і знань", де наші користувачі взмозі будуть згадати про історію виникнення книги, бібліотеки, які пам'ятники улюбленим літературним героям існують в світі та цікаві факти про книгу читання, навчання, та бібліотеку.



#ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ_ТИЖДЕНЬ_ДИТЯЧОГО_ЧИТАННЯ

Як відповісти на запитання «чомучок»? На всі, напевне, неможливо, але варто спробувати. І в цій непростій місії (розвивати допитливість, фантазію, логічне мислення, здатність дитини до аналізу та синтезу) допоможуть енциклопедії. Ви й не помітите, як минув час, бо поринете у світ цікавих пригоди та неймовірних фактів.


Сучасні дитячі енциклопедії – це важливе джерело знань для дітей. Вони подають інформацію в легкій цікавій формі, містять багато яскравих майстерних ілюстрації й значно відрізняються від занудних щоденних підручників.

Тематична дитяча енциклопедія, з одного боку, адресована дітлахам, які цікавляться певним предметом і бажають розширити, поглибити свої знання, а, з іншого боку, така книга може викликати інтерес в дитини до вивчення, скажімо, космосу, історії, біології або чогось іншого.
Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє книжкову виставку «Дивосвіт цікавинок», присвячену енциклопедіям.

понеділок, 25 березня 2024 р.

#ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ_ТИЖДЕНЬ_ДИТЯЧОГО_ЧИТАННЯ


 

#ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ_ТИЖДЕНЬ_ДИТЯЧОГО_ЧИТАННЯ_КНИГОЛЕНД









«Це воює вона».

 Черкаська центральна міська бібліотека для дітей отримала від Національного Демократичного Інституту (НДІ) в рамках програми «Сприяння рівності та протидії дискримінації» примірник книги «Це воює вона».


Книга розповідає про 25 українських героїнь — кулеметниць, морських піхотинок, бойових медикинь, аеророзвідниць, водійок БМП, громадських діячок. Вступ до книги написав Валерій Залужний.
«Це воює вона» — спільна робота 50 авторів та авторок, ілюстраторів та ілюстраторок над невигаданими історіями захисниць, що роблять можливе і неможливе для перемоги України, долають стереотипи та перешкоди та торують шлях для людей з військовим покликанням.
Безоплатна передача книги “Це воює вона” стала можливою в рамках програми “Сприяння рівності та протидія дискримінації” Національного Демократичного Інституту (НДІ)


Міжнародних Відносин за підтримки Швеції, а також завдяки співпраці Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна та Видавництво «Видавництво».
Дякуємо всім причетним за актуальні книги для бібліотек України.
Запрошуємо користувачів бібліотеки ознайомитися з новою особливою книгою для дітей та дорослих у читальному залі бібліотеки.


четвер, 21 березня 2024 р.

#тижденьпоезії2024 Черкаська центральна міська бібліотека для дітей

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей представляє годину цікавих повідомлень «Поетичні візерунки» до Всесвітнього дня поезії.



Поезія… що ви розумієте під цим словом? Поезія допомагає побачити душу. Вірші повинні оживляти людей. Нехай поезія буде для кожного з нас вікном в інший світ, у якому завжди сяють промені життя!
За допомогою поезії можна зізнатися у почуттях, показати свій настрій, донести до людини те, що банальними фразами не скажеш! Любов вкладена в поезію допомагає нам жити! Вітаємо з професійним святом усіх поетів, великих і маленьких і бажаємо, щоб муза натхнення літала у вас за спиною день і ніч!
Що ховається під словом «поезія»? Слова і фрази, які чіпають душу, які проникають, глибоко торкаючись усіх куточків нашої натури! Поезія бачить нас зсередини та допомагає побачити душу того, кому присвячуються чарівні рядки! Талант писати - це справжнє диво, дар, який дається тільки обраним, і не кожен може володіти цим чудом! Письменник творить свій шедевр, вкладаючи в нього частинку себе, фрази грають розмаїттям барв, хвилюють свідомість, проникають в серце! Поезія робить наше життя яскравішим, красивішим і досконалішим!
Цікаві факти:
1.Найдавніші вірші з'явилися у ХХІІІ ст до н. е. Їхній автор - аккадська принцеса і жриця Ен-Хеду-Ана. Вона писала про богів.
2.ПЕРШИМ ВИДАТНИМ РЕНЕСАНСНИМ УКРАЇНСЬКИМ ПОЕТОМ, ім’я і твори якого знаємо, треба вважати Павла Русина з Кросна (народився близько 1470 р., а помер 1517 р.). Поет довго працював у Кракові, викладаючи у тамтешній академії, бував він в Угорщині, жив у Відні. Однак першим з українців, хто почав писати латиномовні вірші, був Юрій Дрогобич (книга «Прогностичне судження...», 1483 рік).
3. Одну поезію можна було прочитати 2 848 способами. Поезію-паліндром, створила китайська поетеса Су Хуей у ІV ст. Поезія представляла квадрат з ієрогліфів розміром 29×29. Цю поему можна прочитати, переходячи квадратом вправо або вліво, по горизонталі, вертикалі і навіть діагоналі.
4. ПЕРШИМ ТЕОРЕТИКОМ ВІРШОВОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА є Мелетій Смотрицький (1577-1633). Думки про науку поезію він виклав у своїй знаменитій «Граматиці слов’янській», яка вперше вийшла в Ев’є 1619 року.
5. ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ ПОЕТЕСИ. Найдавнішими українськими поетесами, імена яких відомі й про яких збереглися документальні свідчення, — інокиня Анисія Парфенівна і Анна Любовичівна, жили, очевидно, в кінці XVII — на поч. XVIII ст. і залишили акровірші, де вписано їхні імена.
6. Англійський поет Данте Россетті в труну дружини поклав неопубліковані поеми. Через кілька років йому запропонували видати книгу, але поет не зміг відновити вірші по пам'яті. Тоді тіло дружини ексгумували. Згодом поеми опублікували.
7 ПЕРШИМИ УКРАЇНСЬКИМИ ПОЕТЕСАМИ XIX СТ. треба вважати Марту Писаревську (1799-1874) і Олександру Псьол (1817-1887). Творів обох поетес збереглося зовсім мало. М. Писаревська за життя надрукувала один тільки вірш «Петраркина пісня» (переспів із Петрарки — «Сніп», 1841), хоч написала значно більше. О. Псьол почала писати під впливом Т. Шевченка, її поетичний цикл «Три сльози дівочі» був відгуком на арешт кириломефодіївців, зокрема Т. Шевченка. Довгий час ці вірші приписували П. Кулішу. Деякі твори О. Псьол видавалися також за твори самого Т. Шевченка. Особливо любив поет вірш О. Псьол «Свячена вода» і навіть прохав друзів прислати йому цей вірш на заслання.
8. Поет Генріх Шиллер черпав натхнення від запаху гнилих яблук. Тарілка з ними завжди стояла у його кабінеті, коли він працював.
9. Олег Лишега - це перший український поет, якого нагороджено премією ПЕН-клубу за переклад англійською мовою збірки україномовної поезії.
10. 2. У Китаї поетів страчували за сумну поезію. Ідея такої цензури належала імператору Цяньлун. Він правив у XVIII ст. Сумними вважали вірші, у яких згадували минулі досягнення маньчжурської династії, до якої належав імператор.
11. Найбільше цитують поета Вільяма Шекспіра. Десята частина оксфордського цитатника має рядки його сонетів, комедій і трагедій. За цитуванням перевершує Шекспіра лише Біблія.

#ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ_ТИЖДЕНЬ_ДИТЯЧОГО_ЧИТАННЯ