Наші давньослов’янські предки вірили у повелителя зими та морозів, називали його Зимник, Мороз, Тріскун… Уявляли його злим велетенським дідом з сивою бородою, який виморожував людей, їх посіви та худобу. Люди приносили йому жертви, щоб задобрити, в деяких поселеннях навіть прив’язували до дерева молоду дівчину і, якщо наступного дня її знаходили замерзлою і вкритою снігом, тоді зима пройде без втрат.
З появою християнства на змінну злому язичницькому образу Мороза прийшов добрий Святий Миколай, якому не потрібно було приносити такі жертви, він сам дарував подарунки.
Святий Миколай чи Миколай Чудотворець — це реальна людина, орієнтовно народився 270 - 288, Римська імперія (зараз це Туреччина). Походив із багатої та глибоко віруючої сім’ї.
Шанують Святого Миколая через його вчинки: допомогав позбутися бідності, дарував їжу голодним, рятував від смертної кари невинних, зцілював хворих.
Досягнувши сану єпископа, Святий Миколай, помер 6 грудня (19 грудня за юліанським календарем) 342 року.
В Україні ж перші згадки про Святого Миколая датуються Х сторіччям.
І так, Святий Миколай став прообразом різдвяного Санта-Клауса, який дарує дітям подарунки на 6 грудня та на Різдво.
Повернемось до Діда Мороза))
У 1917 році більшовицька влада розпочала антирелігійну політику, заборонивши образ Святого Миколая, який дарував подарунки дітям.
Згодом починаються тотальні репресії та штучний голод.
Складний час, чи не так? ймовірно потрібно піднімати позитивний рейтинг країни…
У грудні 1935-го року в газеті «Правда» вийшла стаття другого секретаря КП(б)У Павла Постишева про відзначення Нового року разом з новими символами доби.
У 1937-му році Дід Мороз урочисто дебютував в Кремлівському палаці, чим і була започаткована мода на новорічні масові святкування, на зміну куті - салат олів’є, а замість узвару – «Радянське шампанське»…
..Виходить Діда Мороза не існує? Він вигаданий?
Публікація для роздумів)
цікаві ваші думки з цього приводу)
З Любов‘ю до Українського
Немає коментарів:
Дописати коментар