вівторок, 14 травня 2024 р.

Літературний портрет - Панас Мирний

 Панас Мирний (літературний псевдонім Панаса Яковича Рудченка) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. При хрещенні нарекли Афанасієм.



13 травня виповнюється 175 років з дня народження письменника.
Літературна спадщина Панаса Мирного – це унікальні для свого часу твори, що не втратили своєї актуальності сьогодні, в яких, як вища художня цінність, відображалася правда життя, реальність зображувалася такої, якою і була.
Заслуга Панаса Мирного – створення яскравих людських особистостей, показ глибоких психологічних процесів, природний розвиток характерів усупереч поширеним стереотипним моделям поведінки представників того чи іншого класу.
Вершиною епічної майстерності Панаса Мирного вважаються романи “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” і “Повія”, де на прикладі неординарних людей автор простежує зміни в психологічному стані персонажів у різних життєвих обставинах.
Крім прози, Панас Мирний створив ряд драматургічних творів, один з яких – “Лимерівна” – був поставлений на сцені. Також активно перекладав українською мовою твори О. Пушкіна, М. Лермонтова, А. Островського (“Гроза” – разом з Іваном Біликом), К. Рилєєва, М. Огарьова, В. Шекспіра (“Король Лір”), Г. Лонгфелло (“Пісня про Гайавату”), здійснив оригінальний переспів “Слова о полку Ігоревім” – “Дума про військо Ігореве”.

Немає коментарів:

Дописати коментар